Sunday, April 14

Tag: efi dhedhes

Luana ironizon keq Arbanën pasi Ledioni i zuri vendin në BBVA
Lifestyle

Luana ironizon keq Arbanën pasi Ledioni i zuri vendin në BBVA

Është konfirmuar nga “Top Media” se Ledion Liço do të jetë prezantues i këtij sezoni të “Big Brother VIP Albania”, duke zëvendësuar kështu Arbana Osmanin. Kjo e fundit i dha edhe “bekimin” e saj Ledionit në një koment të dhënë në Instagram. Një ndjekës i komenti Arbanës në një postim ku shprehte mendimin e tij se “Big Brother-i nuk shihet në moderimin e Ledionit”, ndërsa Arbana iu përgjigj duke thënë: “Ledioni është shumë i mirë dhe do ta prezantojë shkëlqyer“. Mirëpo teksa duket se është vulosur se Ledioni do e moderojë këtë vit reality show-n, një reagim indirekt ka ardhur nga Luana Vjollca. Kjo e fundit njihet për raportet jo të mira që ka me Arbana Osmanin, kjo pasi Luana u largua nga Top Media për shkak se sezoni i parë i BBVA nuk iu besua asaj. Kështu, a...
Ronaldo përplaset me Luizin: Kush je ti të më urdhërosh, s’çohem! (VIDEO)
Big Brother VIP

Ronaldo përplaset me Luizin: Kush je ti të më urdhërosh, s’çohem! (VIDEO)

Ronaldo i kërkoi banorëve që dikush t’i bëntë një makiato, pasi ai vetë nuk di ta përgatisi. Elvisi i tha se nuk e bën dot, ndërsa Kiara i tha atij të shkojë të pastrojë dhomën, e më pas do ia bëjë makiaton. Të njëjtën gjë i tha edhe Luizi, por nga ky i fundit ai e mori si urdhër. Ronaldo i tha Luizit se ai nuk është askushi ta urdhërojë atë që të bëjë diçka. Teksa të gjithë banorët i kërkuan Ronaldos të pastronte shtëpinë, që ai bëri me miell, ky i fundit refuzoi. Kristi doli garant që të pastronte shtëpinë, ndonëse nuk u mor seriozisht nga banorët, pasi sipas tyre, Kristi nuk bën punët e veta.
Luizi bisedon me Efin dhe Kiarën: Nuk ju mbështes dhe…
Big Brother VIP

Luizi bisedon me Efin dhe Kiarën: Nuk ju mbështes dhe…

Që prej spektaklit të kaluar, Luizi ka vënë në pikëpytje qëndrimin që ai do mbajë me Kiarën dhe Efin, pasi opinionistët thanë se vajzat ndryshuan sjellje ndaj Luizit kur panë famën e tij jashtë. Për këtë arsye, ai i tha Kiarës dhe Efit që as nuk do i mbrojë dhe as nuk do i dalë kundër atyre, me argumentin se ai ndodhet brenda në shtëpi dhe nuk e di se çfarë bëhet jashtë. Luizi shtoi se sa herë ato të kenë debate me Arbrin dhe Zhaklinën, nuk do reagojë më, përveç rasteve kur përmendet emri i tij.   Efi u shpreh se vendimi i tij është mëse i drejtë, ndërsa Kiara tha se ajo nuk do flasë më fare.
Efi kërkon të dalë nga shtëpia? “Kam kaq ditë pa ngrënë, më…”
Big Brother VIP

Efi kërkon të dalë nga shtëpia? “Kam kaq ditë pa ngrënë, më…”

Pas debateteve dhe situatave në shtëpi Efi mbrëmjen e djeshme duket se ka kërkuar të lërë shtëpinë e Big Brother. Ndërsa ka qenë duke folur me Kiarën, ajo është shprehur se nuk di se çfarë qëndrimi të mbajë në lidhje me çifti. Kiara: E di që e ke stakuar trurin, por… Efi: Po jo se s’ka shkatërroj veten unë! Jam bo gjys robi, kam ditë pa ngrënë, më vjen të vjellë, më ka kap ankthi…e për ça? Se si të dukem unë jashtë? Rri afër me të, “rrin afër se ai ka popullaritet”, i rri larg, s’rri dot se unë kam qejf të rri me ju, kupton? Janë 2 gjëra, ore thoja çfarë pozicionimi të marr unë? Është e lodhshme…   Kiara: Mua më erdhi keq që pajtimi ynë nuk u konsiderua si pajtim, por si shtirje…
“Po na bëni me pas dyshime për Efin dhe për Kiarën”/ Luizi në pikëpyetje për qëndrimin e tij
Big Brother VIP

“Po na bëni me pas dyshime për Efin dhe për Kiarën”/ Luizi në pikëpyetje për qëndrimin e tij

  “Po na bëni me pas dyshime për Efin dhe për Kiarën”/ Luizi në pikëpyetje për qëndrimin e tij 23:26 - 08.04.2023 Po na bëni me pas dyshime për Efin dhe për Kiarën/ Luizi në pikëpyetje për qëndrimin e tij   Lidhur me debatin që u agravua mes opinionistëve dhe banorëve, Luizi kërkoi të jetë më i qartë, për të kuptuar se çfarë qëndrimi të mbajë ai me Kiarën dhe Efin.   Arbër: Më vjen keq që Luizi nuk i ka dëgjuar diskutimet e mia të mëparshme në studio. Unë ja kam thënë Efit, Kiarës dhe Ronaldos se këta kanë ndryshuar sjelljen e tyre kur shihnin dronat për Luizin. Më pas, kur dolën mbështetën Luizin, për të shtuar ndjekësit në rrjetet e tyre sociale. Unë u thash merrni një freskuese me vete. Përveçëse i bëjnë fresk Luizit, nuk bëjnë ndonjë gjë të tjerë. ...
“Për kë je aty moj Kiara”/ Ermiona-Efit: Ke sjellje fodulle!
Big Brother VIP

“Për kë je aty moj Kiara”/ Ermiona-Efit: Ke sjellje fodulle!

Si duken banorët në sytë e opinionistëve dhe ish-banorëve nga dita e parë deri më tani.   Arbër: Kristi ka qenë më i qëndurshëm, Luizi më i luhatur.   Ermiona: Luizi më i qëndrueshëm, të gjithë të tjerët të luhatur.   Beati: Kristi dhe Dea më të luhatur, Luizi i qëndrushëm.   Valbona: Kristi dhe Dea më duken pak të luhatur. Ndërsa Luizi të njëjtën lojë ka mbajtur që nga dita e parë.   Ermiona: Ish-banorët ashtu si janë futur, ashtu do dalin. Ata i dinë tashmë strategjitë, falso më duken. Unë nuk i llogaris fare ato. Po të njëjtat gjëra. Ato vetëm qajnë, i japin këtij populli vetëm mërzi. Kiara nuk e di se çfarë bën aty brenda. Është për Luizin apo për veten? Për kë je aty moj Kiara? Se ti dhe Efi i keni dhënë shqetësim Luizit.  ...
“Flet ti për dhunë, në ekran sillesh ndryshe, në realitet ndryshe”/ Efi shpërthen ndaj Zhaklinës
Big Brother VIP

“Flet ti për dhunë, në ekran sillesh ndryshe, në realitet ndryshe”/ Efi shpërthen ndaj Zhaklinës

Një përplasje e fortë ka pasur mbrëmjen e sotme në prime, mes Efit dhe opinionistes Zhaklin Nekatari. Kjo e fundit e ka akuzuar Efin për sjellje të ndryshuar me rikthimin e saj në shtëpinë e Big Brother. Ndërsa Efi i është përgjigjur me ironi se “nuk e dëgjon dot më, se ndihet e dhunuar”.   Efi: Boll se nuk të dëgjoj më dot se ndihem e dhunuar, po më dhunon. Flet ti për dhunë që në ekran sillesh ndryshe, dhe në realitet ndryshe.  
Kristi për Efin: Pantera zezë ka tendencë të kalojë në banalitet
Big Brother VIP

Kristi për Efin: Pantera zezë ka tendencë të kalojë në banalitet

Kristi është njëri prej tre banorëve që ka më shumë se 100 ditë brenda në shtëpi. Në një bisedë që ai po bënte me Ronaldon, për lojën, ky i fundit e këshilloi Kristin të mos e humbase durimin sepse dhe pak ka mbetur.   Kristi u shpreh se atij i është sulur e gjithë shtëpia, ndësa u ndal te Efi kur e tha këtë gjë.   Duke e cilësua si “Panterë e Zezë”, Ronaldo tha se mes tyre nuk ka fare debat, ndonëse Efi përpiqet të prodhojë një të tillë.   Sipas Kristit, ajo gjatë debatit kalon në banalitete dhe shkon në disa pika, që atij nuk i pëlqen fare t’i prekë.   Nga ana tjetër, ai tha se Kiara u dorëzua shumë shpejt, ndonëse hyri si lojtare e fortë herën e dytë.
Kush janë pretendentë për fitore? Efi bisedon me Luizin dhe Kiarën
Big Brother VIP

Kush janë pretendentë për fitore? Efi bisedon me Luizin dhe Kiarën

Efi, Kiara dhe Luizi po bënin një parashkim, se cilët banorë mendojnë ata se do shkojnë në finale.   Luizi herë me shaka dhe herë me seriozitet, ka thënë se ai nuk do jetë fitues. Efi i tha atij, se në këtë pikë të lojës, me kaq banorë sa janë, ai duhet ta ketë një panoramë të përgjithshme se kush do shkojë në finale.   Luizi u shpreh se ai emrat i ka, por nuk ka dëshirë t’i thotë, pasi kjo gjë do ndikonte për mirë në sy të publikut.   Efi nga ana tjetër tha se ajo e sheh veten në finale dhe bashkë me të ka dëshirë të jenë Luizi, Nita dhe Kristi.
Po kërcenin me këngën e Butrintit, Kiara bën kërkesën e papritur
Big Brother VIP

Po kërcenin me këngën e Butrintit, Kiara bën kërkesën e papritur

Mbrëmë Vëllai i Madh ka organizuar një Pyjama Party për vajzat e shtëpisë më të famshme në Shqipëri. Të veshura të gjitha njësoj, vajzat kanë shkuar në ambientin e krijuar vetëm për to, ku nuk ka munguar pija dhe muzika. Gjatë kësaj nate, Kiara Tito ka habitur me kërkesën e saj. Teksa në sfond ishte një këngë e ish-partnerit të saj, Butrint Imeri, e disa nga vajzat po e këndonin e kërcenin, ajo ka kërkuar që ta heqin.   “Ndërroje, ndërroje, është e vjetër”, dëgjohet Kiara të thotë, ku më pas shton që të vendosin një këngë tjetër. Kujtojmë se kur u eliminua nga “Big Brother VIP2”, Kiara dha një intervistë për “Fan Club” dhe u pyet në lidhje me Butrintin. Moderatorja vendosi që të mos fliste fare për të, duke qenë se tashmë ajo është një lidhje e vjetër dhe e harruar. ...