Sunday, April 14

Aktualitet

“I vura djalit emrin e vjehrrit të ndjerë dhe ma quajnë k*pil”, Alma i kërkon burrit testin e ADN-së
Aktualitet

“I vura djalit emrin e vjehrrit të ndjerë dhe ma quajnë k*pil”, Alma i kërkon burrit testin e ADN-së

Që në insertin prezantues të “Shihemi në Gjyq”, Alma i kërkoi bashkëshortit të saj të 30 viteve, Fatosit, ADN-në e fëmijëve. Çifti ka 4 fëmijë së bashku, por Alma thotë se e akuzojnë që djalin e vogël i cili  ka emrin e vjehrrit të saj të ndjerë, ia konsiderojnë fëmijë të jashtëligjshëm. Veç kësaj, Alma pretendon se të afërmit e Fatosit kanë përvetësuar pronat e tyre. Fatosi ngulmon që Alma mos të përdorë ofendime ndaj tyre sepse ata mbeten “njerëzit e tij”. Alma: Ia ngjita emrin djalit Shefqet, emrin e të ndjerit vjehrrit tim, njerëzit e burrit thonë “hë se k*pil është ai!” Eni Çobani: Për këtë fjalë ka ardhur zonja sot këtu që e akuzon zotëria. Alma: Vjehrri im la testament tokën e tij nga pjesa takuese djalit tim. Ata e kishin inat dhe thoshin “hë se k*...
“Kunati i martuar sillte dashnoret në shtëpinë time”, publiku mbetet gojëhapur nga deklarata e Almës
Aktualitet

“Kunati i martuar sillte dashnoret në shtëpinë time”, publiku mbetet gojëhapur nga deklarata e Almës

Debati mes Almës dhe Fatosit, bashkëshortëve që kanë ardhur në “Shihemi në Gjyq” është mjaft i tensionuar. Alma ndihet e nënshtruar nga bashkëshorti i saj, ndërsa ky i fundit pranoi se edhe e ka dhunuar. Revoltimi i saj  vjen edhe prej familjes së Fatosit që sipas pretendimit, ka shfrytëzuar këtë të fundit në çfarëdo mënyre. Sapo merr fjalën për të shpjeguar anën e saj të historisë në rubrikën e së “Dielës Shqiptare” në Tv Klan, Alma thotë se kunati i saj sillte në shtëpinë e tyre edhe vajza me të cilat kishte lidhje jashtëmartesore. D Alma: Ky zotëri 15 vjet mori në Itali vëllain e tij, zotin Xhevdet Petalli që mos ia dëgjofsha më zërin kurrë! Eni Çobani: Po tani ne s’kemi të drejtë, ia dëgjojmë, s’ia dëgjojmë, ia dëgjon Zoti atij. Alma: Nuk dua t’ia di m...
“Më mbysin frymët e liga”/ Jeta me vjehrrën magjistare: Ngrihesha natën e tmerruar, vjehrri u zhduk. Çfarë gjeta në çantën e zezë!
Aktualitet

“Më mbysin frymët e liga”/ Jeta me vjehrrën magjistare: Ngrihesha natën e tmerruar, vjehrri u zhduk. Çfarë gjeta në çantën e zezë!

Pas martesës, në jetën e Xhulietës nisën të ndodhnin gjëra të çuditshme. Prej kohësh ndihej e sëmurë, por mjekët nuk gjenin asnjë shkak. Po priste fëmijën e dytë kur mësoi se e kishte humbur tragjikisht ende pa e sjellë në jetë. Vjehrra e keqtrajtonte, bënte sjellje të pashpjegueshme gjatë debateve dhe jeta në çift nuk shkonte mirë. Xhulieta tregon në “Ka Një Mesazh Për Ty” nga “E Diela Shqiptare” në Tv Klan se kishte gjithnjë një ndjesi mbytëse në shtëpi. Ajo ngrihej natën e tmerruar, ndërsa vjehrra mbante dritat ndezur dhe nuk mund të flinte. Xhulieta: Unë kur flija në shtrat,  gjithë natën më mbyste diçka këtu në kraharor. Ngrihesha e tmerruar, e trembur, kishte diçka frymore në shtëpi që mua nuk më linte të jetoja e qetë. Ajo nuk fliste, vetëm rrinte kështu ...
“Fëmija i vdekur në bark prej një muaji”, rrëfimi shokues i Xhulietës: Vjehrra më priti me ironi!
Aktualitet

“Fëmija i vdekur në bark prej një muaji”, rrëfimi shokues i Xhulietës: Vjehrra më priti me ironi!

Martesa e parë e Xhulietës nuk ishte e lumtur. Bashkëshorti i dikurshëm e shihte çdo ditë pasi ajo mbaronte mësimin dhe vendosi t’i kërkonte dorën. Ai ishte inxhinier ndërtimi në profesion dhe dukej se gjithçka do të shkonte mirë, ndaj prindërit ranë dakord. Ai kishte shkuar në Itali dhe pas viteve të trazirave, çifti bën një dasmë dhe zhvendoset në Itali. Atje Xhulieta jetonte me bashkëshortin, dy vëllezërit e tij dhe bashkëshortet e tyre e vjehrrën. Ajo tregon në ”Ka Një Mesazh Për Ty” nga “E Diela Shqiptare” në Tv Klan se me ta shkonte mirë, por e kundërta ndodhte me vjehrrën. Xhulieta: Ajo kishte lindur vetëm për të të bërë keq se nga i keqi nuk mund të presësh gjëra të mira. Ardit Gjebrea: Po pse? Kur një vjehrrë shikon një nuse që i dedikohet bashkëshor...
“E kam rritur që 13-muajshe”, gjyshja rrëfen për herë të parë momentet e vështira me mbesën
Aktualitet

“E kam rritur që 13-muajshe”, gjyshja rrëfen për herë të parë momentet e vështira me mbesën

Klei është vetëm17 vjeç, por nuk e ka nisur fort lehtë jetën e saj. prindërit  u divorcuan kur ajo ishte fare e vogël dhe fëmijët kaluan në kujdestarinë e të atit. Ajo rrëfeu gjatë “Ka Një  Mesazh Për Ty” se është rritur nga gjyshja që përveçse është kujdesur për të, është kthyer në një nënë të vërtetë. Klei ka një raport shumë të veçantë me gjyshen dhe kërkon gjithnjë mënyra që ta shohë të lumtur. Kjo është arsyeja që ajo e ka thirrur zonjën Nevreze në rubrikën e së “Dielës Shqiptare” në Tv Klan, për t’i shprehur dashurinë dhe vlerësimin e pakufishëm ndaj saj. Klei: Unë e di se sa shumë ke vuajtur ti me mua. Me mua, me vëllain tim, me babin, me të gjithë e ti njihesh për atë shpirtin e bukur që ke, për atë gruan pastërtore që gatuan, që kujdeset për të gjithë. ...
Elia Zaharia thyen heshtjen pas konfliktit fizik me Princ Lekën: U jam falenderuese atyre që kuptuan dhe ndjenë dhimbjen time!
Aktualitet

Elia Zaharia thyen heshtjen pas konfliktit fizik me Princ Lekën: U jam falenderuese atyre që kuptuan dhe ndjenë dhimbjen time!

Elia Zaharia ka thyer heshtjen, ndërsa ka reaguar pas konfliktit fizik me Princ Lekën me të cilin është në proces divorci. 144 njerëz të botës së artit kanë firmosur një peticion ku kërkojnë të fshihet videoja e dhunës mes aktores Elia Zaharia dhe Princ Lekës. Për peticionin ka reaguar pak momente më parë vetë Elia Zaharia, e cila thotë se ka kaluar disa ditë shqetësuese. Ajo falenderon të gjithë artistët që nënshkruan peticionin dhe personat që e kanë mbështetur në lidhje me sherrin në Pallatin Mbretëror mes saj, babait të saj Gjergj Zaharias dhe Princ Lekës. MesazhiMiq dhe dashamirës, Ndjej dhe dëshiroj të shpreh mirënjohjen time më të thellë për mbështetjen dhe kurajon që më keni dhënë përgjatë këtyre ditëve kaq shqetësuese për mua dhe familjen time! U jam falenderuese të gjithë a...
E FUNDIT/ Skandali i dhunës mes Princ Lekës dhe Elia Zaharias, Prokuroria nis hetimet
Aktualitet

E FUNDIT/ Skandali i dhunës mes Princ Lekës dhe Elia Zaharias, Prokuroria nis hetimet

Mësohet se Prokuroria ka regjistruar kallëzimin penal, nën akuzë për “dhune në familje” Prokuroria e Tiranës ka nisur hetimet në lidhje me akuzat e ngritura nga Princ Leka ndaj ish-vjehërrit të  tij Gjergj Zaharia dhe ish-bashkëshortes Elia Zaharia. Mësohet se Prokuroria ka regjistruar kallëzimin penal, nën akuzë për “dhune në familje”, teksa po ashtu po hetohet se kush e publikoi videon, ku aktorja Elia Zaharia shfaqj duke e dhunuar princin, ndërsa ky i fundit filmonte me telefon. Lidhur me ngjarjen dhe videon dje ka pasur reagime nga të dy palët. Princ Leka ka akuzuar babain e ish-bashkëshortes se e ka dhunuar. Nga ana tjetër Elia ka hedhur poshtë të gjitha akuzat për dhunë dhe ka pretenduar se ajo dhe babai i saj janë viktimat në këtë mes. Një dilemë ngelet edhe kus...
“Pas krimit nuk janë fëmijët”/ Vrasja e Pëllumb Metës, ish-drejtuesi i policisë: Një tjetër dorë ka vepruar
Aktualitet

“Pas krimit nuk janë fëmijët”/ Vrasja e Pëllumb Metës, ish-drejtuesi i policisë: Një tjetër dorë ka vepruar

"Mendoj se ka një dorë tjetër që ka vepruar katër herë pa iu dridhur dora" Ish-drejtuesi i policisë, Shemsi Prençi mendon se pas ngjarjes kriminale të ndodhur në Durrës, ku u ekzekutua Pëllumb Meta, pas një marrëveshje mes personit që kreu ekzekutimin dhe familjarëve të tjerë. I ftuar në emisionin “Breaking” ai deklaroi se nuk mendon që ka qenë vajza ajo që ka shkrepur armën 4 herë, por shton se prapa këtij krimi ka vepruar një dorë tjetër. “Në bindjet e mia është se atje nuk dhunë, se nuk është provuar, dhe nëse do të kishte dhunë do të kishte ndaj gruas. Kam thënë që pas këtij krimi ka probleme mes të shoqes dhe viktimës. Nuk besoj se ai shënim, prona e tyre nuk kushton 1 milion euro saç shkruhet nëpër mure. Mendoj se personi që ka tërhequr këmbëzën 4 herë pa iu dri...
“Dy deputetë u denoncuan nga gratë e tyre për dhunë“/ Habit Anila Hoxha: Para gjyqtarit thanë pa pikë turpi se…
Aktualitet

“Dy deputetë u denoncuan nga gratë e tyre për dhunë“/ Habit Anila Hoxha: Para gjyqtarit thanë pa pikë turpi se…

"Historiku ishte ky, deputetët nuk ishin larguar nga shtëpia, më pas u interesova për kë bëhej fjalë" Gazetarja Anila Hoxha e ftuar në emisionin “Zona Zero” në Top News ka përmendur rastin e dy deputetëve shqiptarë që u denoncuan nga gratë e tyre për dhunë. Ajo citoi gjyqtarin Adriatik Boxhi të cilin e kishte ftuar në Podcast, ku i tregoi se çfarë i thanë deputetët kur u përballen me të. Anila Hoxha: “Gjyqtari Adriatik Boxhi që merret me urdhrat e mbrojtjes më tregoi në Podcast në Top Albania Radio se ‘më kanë ardhur dy deputetë. Më ka ardhur në sallën e gjykatës gruaja që kishte denoncuar dhunuesin dhe ai erdhi pa pikën e turpit erdhi më tha unë jam deputet i parlamentit’.” Milaim Zeka: “Rrahu gruan më me edukatë.” Anila Hoxha: “Ai po përpiqej të përdorte si pasap...
Avniu mban fjalën, Erjona përqafon pas 6 muajsh të birin!
Aktualitet

Avniu mban fjalën, Erjona përqafon pas 6 muajsh të birin!

Pas dy seancash të vështira ndërmjetësimi, “Shihemi në Gjyq” arrin suksesin. Përmes diskutimeve të forta që përshkuan studion e së “Dielës Shqiptare” në Tv Klan për dy puntata radhazi, fillimisht mes Erjonës dhe të atit, Maliqit e më pas mes këtyre të dyve dhe Avniut, vjehrrit të 19-vjeçares, është gjetur zgjidhja. Me lot në sy, Avniu thotë se djalin e Erjonës, nipin e tij 17-muajsh të cilin e mban në shtëpi prej më shumë se gjysmë viti, do ia dorëzojë më në fund të ëmës. Avni: Zonja Eni, ne kemi pasur takim një javë rresht në qytetin e Burrelit dhe kemi biseduar gjatë e gjerë.  Ajo është një foshnje e vogël. Unë sot ta kam realizuar dëshirën, e kam sjellë djalin. Nuk kam pasur asnjë qëllim për t’i mbajtur djalin Erjona Kastratit. Të shtrëngohet, ta rrisë fëmijën as...