Saturday, March 2

Kronike

“Nuk pendohem që e vrava babin, na ka nxirë jetën”/ Dëshmia rrëqethëse e 19-vjeçares: Jam e lumtur…
Kronike

“Nuk pendohem që e vrava babin, na ka nxirë jetën”/ Dëshmia rrëqethëse e 19-vjeçares: Jam e lumtur…

Hygerta Meta ka ka rrëfyer para hetuesve se nuk pendohet për krimin, pasi prej vitesh babai “i ka nxirrë jetën” Detaje të reja janë zbardhur në lidhje me ngjarjen e rëndë të ndodhur në Shënvlash të Durrësit, ku Pëllumb Meta u gjet i vrarë dhe i groposur në oborri ne shtëpisë. Vajza e tij, 19-vjecarja Hygerta Meta ka ka rrëfyer para hetuesve se nuk pendohet për krimin, pasi prej vitesh babai “i ka nxirrë jetën”, asaj dhe gjithë fmailjes, sipas saj, ai ishte autoritar, çdo vendim e merrte vetë pa pyetur askënd hde madje, ajo shprehet se janë torturuar. “Jam e lumtur që e kreva unë këtë punë dhe nuk pendohem që kam vrarë tim atë. Ai na ka torturuar dhe i ka nxirë jeten nënës time. Unë jam fëmija i vogël i familjes. Motra është më e madhja, është e martuar, jane 2 vëllezërit dhe pas...
19-vjeçarja nuk e kreu krimin e vetme? DETAJE nga ngjarja në Durrës, policia merr në pyetje edhe…
Kronike

19-vjeçarja nuk e kreu krimin e vetme? DETAJE nga ngjarja në Durrës, policia merr në pyetje edhe…

Pas vrasjes, 50-vjeçari ishte denoncuar nga familjarët i zhdukur Detaje të tjera janë zbardhur për ngjarjen e ndodhur në Durrës, ku Pëllumb Meta u vra nga vajza e tij. Policia i ka marrë në pyetje të gjithë familjarët dhe po vijojnë hetimet, pasi ka dyshime se 19-vjeçarja mund të ketë pasur bashkëpunëtorë për të vrarë të atin. Krimi i rëndë u zbulua sot nga policia, pas kërkimeve 10 ditore të Pëllumb Metës, i cili ishte denoncuar nga familjarët i zhdukur. Hygerta Meta, 19-vjeç, ka dëshmuar se e ka qëlluar të atij me pistoletën e tij. Ajo ka deklaruar para hetuesve se babai i saj, Pëllumb Meta e mbante armën pasi punonte si roje nate. 19-vjeçarja rrëfeu se pasi e ka vrarë me armë zjarri e ka varrosur të atin në oborr. “Doja të ndiqja ëndrrat e mija, të vazhdoja shkollë...
TMERR në Durrës! Donte ta fejonte pa dëshirën e saj, 19-vjeçarja vret të atin në shtëpi dhe e denoncon të zhdukur
Kronike

TMERR në Durrës! Donte ta fejonte pa dëshirën e saj, 19-vjeçarja vret të atin në shtëpi dhe e denoncon të zhdukur

Trupi i 50-vjeçarit u gjet i groposur në oborrin e shtëpisë Një ngjarje tronditëse ka ndodhur në Durrës, ku një 19-vjeçare akuzohet se ka vrarë babain e saj. Ngjarja ka ndodhur në fshatin Shënvlash, ku një 50-vjeçar është gjetur i groposur në oborrin e shtëpisë së tij. Më datë 13 shkurt viktima ishte denoncuar i humbur nga familja , teksa pas hetimeve të thelluara, trupi u gjet në oborr. Mësohet se shkak për krimin e rëdnë është bërë fakti që 50-vjeçari dëshironte ta fejonte vajzën pa dëshirën e saj. 50-vjeçari është vrarë nga vajza me armë zjarri, dhe më pas ishte mbështjellë me qese plastike dhe ishte groposur në oborr. Njoftimi i policisë: Durrës Familjarët e kallëzuan të humbur 50-vjeçarin, Policia, pas 10 ditësh kërkime dhe hetime intensive, zbardh ngjarj...
DETAJE nga vrasja në Durrës/ I plagosuri vrapoi për t’i shpëtuar agresorit, por…
Kronike

DETAJE nga vrasja në Durrës/ I plagosuri vrapoi për t’i shpëtuar agresorit, por…

Koçilja, sipas policisë, është person problematik në komunitet. Ilir Koçilja dhe Halik Koka, që u konfliktuan këtë mesditë në Durrës, ishin fqinj me njëri-tjetrin. Sherri mes tyre nisi në lagjen numër 4 të qytetit, ku Koçilja sulmoi me thikë komshiun. I plagosur 47-vjeçari kapërceu rrugën dhe vrapoi për t’i shpëtuar agresorit të tij, por u rrëzua në rrugë, pranë konteinerëve të mbetjeve urbane, raporton gazetarja Vali Qyrfyçi. Paraprakisht, dyshohet se shkak i sherrit u bë vendparkim poshtë pallatit, por edhe një borxh. Megjithatë, pritet hetimi për zbardhjen e plotë të ngjarjes. Koçilja, sipas policisë, është person problematik në komunitet. Ai shponte dhe gomat e automjeteve të parkuara në rrugë. Njëkohësisht, dyshohet se ai vuante nga probleme të shëndetit mendor. ...
“Nëse e nxjerrin nga burgu, unë do ta vras”/ Nëna e 27-vjeçares që u vetëvra: U betova te arkivoli i saj, Altinin do ta bëj copa
Kronike

“Nëse e nxjerrin nga burgu, unë do ta vras”/ Nëna e 27-vjeçares që u vetëvra: U betova te arkivoli i saj, Altinin do ta bëj copa

Ditën e sotme nëna e 27-vjeçares që u vetëvra në Kamëz, ka bërë një kërcënim publik. Një ngjarje e rëndë ka tronditur vendin pak ditë më parë ku një 27-vjeçare është vetëvrarë duke u hedhur nga tarraca e banesës së saj. Ditën e sotme nëna e 27-vjeçares që u vetëvra në Kamëz, ka bërë një kërcënim publik. Në një rrëfim për emisionin “Me zemër të hapur”, nëna e viktimës tha se kërkon drejtësi për vajzën e saj. “Punova dy ditë aty, më pas gjeta një punë tjetër në Bathore. Goca më tha; meqë ke këtë punën tjetër, po shkoj unë aty. Ditën e parë shkoi me gocën, i dha 20 mijë lekë. Ditën tjetër shkoi vetëm, dhe nuk i kishte dhënë lekë gocës se do nxirrte gjoja gruan nga spitali. Ditën e dytë i dha një çantë me lodra për mbesën. Më tha; kur të vi do t’i jap lekët. I thash ...
Detaje të rënda/ Altin Çoku i bëri presion kushërirës: Do të të djeg vëllain po nuk bëre seks me mua!
Kronike

Detaje të rënda/ Altin Çoku i bëri presion kushërirës: Do të të djeg vëllain po nuk bëre seks me mua!

Policia e Tiranës njoftoi të hënën se ngjarja është një vetëvrasje e shkaktuar nga ngarkesa psikologjike që asaj i ishte shkaktuar nga publikimi i një fotoje intime në TikTok. Detaje të reja janë bërë publike për mediat nga ngjarja e rëndë e ndodhur pak ditë më parë në Kamëz, ku një 27-vjeçare, e identifikuar si Sibela Abedini vdiq në rrethana ende të paqartësuara plotësisht. Kishte të dalë të pinte një cigare në koridorin e shkallëve, ndërsa pak minuta më pas familjarët kishin mësuar se kishte rënë nga lartësia. Familjarët e saj kanë dyshime se Sibelën e kanë shtyrë dhe e kanë vrarë. Çoku ka qenë i arrestuar më parë edhe në vitin 2009 pasi ka ngacmuar kushërirën e tij dhe i ka bërë presion asaj se do i digjte vëllanë nëse nuk do kryente marrëdhënie seksuale me të. ...
E FUNDIT/ TMERR në Korçë, nënë e bijë gjenden pajetë në banesë
Kronike

E FUNDIT/ TMERR në Korçë, nënë e bijë gjenden pajetë në banesë

Dera e banesës ka qenë e mbyllur, ndërsa ka qenë zjarrfikësja që e ka hapur, duke gjetur viktimat Një ngjarje e rëndë në Korçë, në lagjen 17. Nënë e bijë gjenden pa jetë brenda banesës. Mësohet paraprakisht se dera e banesës ka qenë e mbyllur, ndërsa ka qenë zjarrfikësja që ka hapur derën duke gjetur të vdekura të dyja shtetaset në banesë. Nga informacionet bëhet me dije se nëna ka qenë e sëmurë, dhe dyshohet se vajza ka ndërruar jetë para saj, e më pas ka ndërruar jetë edhe nëna. Nuk dihen ende rrethanat e ngjarjes, nuk ka dyshime për ngjarje kriminale pasi nuk janë konstatuar shenja dhune apo shenja të tjera. Pritet të bëhet ekspertiza mjeko-ligjore për të zbardhur plotësisht rrethanat.
U vra nga ish-bashkëshorti në SHBA, kush është shqiptarja Suela Saliaj, la pas vajzën e mitur
Kronike

U vra nga ish-bashkëshorti në SHBA, kush është shqiptarja Suela Saliaj, la pas vajzën e mitur

Ngjarja ka ndodhur ditën e djeshme, ku autoritetet amerikane nisën aksionin për ta kapur dhe për ta vënë atë para drejtësisë. Suela Saliaj, 32-vjeçarja shqiptare që u vra nga ish-partneri në SHBA ishte me profesion bankiere. Renato Muhaj vrau ish-gruan e tij në Clearëater të Floridas dhe rrëmbeu të bijën. Ngjarja ka ndodhur ditën e djeshme, ku autoritetet amerikane nisën aksionin për ta kapur dhe për ta vënë atë para drejtësisë. Renato Muhaj, 34 vjeç, u akuzua për vrasje të shkallës së parë, rrëmbim dhe abuzim të fëmijëve, tha shefi i policisë së Largo, Mike Soux gjatë një konference për shtyp pasdite. Sipas mediave amerikane, hetimi filloi fillimisht pak para orës 3 të mëngjesit kur Muhaj goditi të dy prindërit e tij dhe ua hoqi telefonin në mënyrë që ata të...
Vrau gruan në banesën në Florida dhe rrëmbeu të bijën, ky është 34-vjeçari shqiptar (FOTO)
Kronike

Vrau gruan në banesën në Florida dhe rrëmbeu të bijën, ky është 34-vjeçari shqiptar (FOTO)

Mediat e huaja kanë bërë publike foton e 34-vjeçarit, Renato Muhaj, i cili vrau bashkëshorten e tij Mediat e huaja kanë bërë publike foton e 34-vjeçarit, Renato Muhaj, i cili vrau bashkëshorten e tij në banesë, në Florida. Më pas ai rrëmbeu vajzën e tyre 8-vjeçare, duke tentuar të arratiset. Renato Muhaj raportohet se është përfshirë në një konflikt me prindërit e tij në Clearwater rreth orës 2:44 të mëngjesit të së hënës dhe pasi i ka goditur, i ka marrë telefonat që të mos kërkonin ndihmë. Policia pasi ka marrë informacion për dhunë në familje ka shkuar në banesën e prindërve të 34-vjeçarit, të cilët janë dërguar në spitalin Morton Plant për trajtim mjekësor. Më pas policia e Clearwater ka kontaktuar me Departamentin e Policis...
E RËNDË në Korçë/ Gjendet i pajetë një 33-vjeçar, dyshohet se u vetëvra me armë gjahu
Kronike

E RËNDË në Korçë/ Gjendet i pajetë një 33-vjeçar, dyshohet se u vetëvra me armë gjahu

Grupi hetimor po punon për sqarimin e plotë të rrethanave të rastit Një ngjarje e rëndë është regjistruar mëngjesin e kësaj të hëne në fshatin Gjanç, Korçë, ku është gjetur i pajetë një 33-vjeçar. Shtetasi me inicialet K. N., është gjetur nga familjarët pa shenja jete në banesë dhe dyshohet se është vetëvrarë me armë gjahu. Njoftimi i policisë: Mëngjesin e sotëm, në fshatin Gjanç, Korçë, është gjetur i pajetë, në banesë, nga familjarët, shtetasi K. N., rreth 33 vjeç, i cili dyshohet se është vetëvrarë me armë gjahu (çifte). Në cilësinë e provës materiale është sekuestruar arma e gjahut që u gjet pranë trupit të pajetë. Grupi hetimor po punon për sqarimin e plotë të rrethanave të rastit. ...