Friday, July 19

Tag: bigbrother

Luana ironizon keq Arbanën pasi Ledioni i zuri vendin në BBVA
Lifestyle

Luana ironizon keq Arbanën pasi Ledioni i zuri vendin në BBVA

Është konfirmuar nga “Top Media” se Ledion Liço do të jetë prezantues i këtij sezoni të “Big Brother VIP Albania”, duke zëvendësuar kështu Arbana Osmanin. Kjo e fundit i dha edhe “bekimin” e saj Ledionit në një koment të dhënë në Instagram. Një ndjekës i komenti Arbanës në një postim ku shprehte mendimin e tij se “Big Brother-i nuk shihet në moderimin e Ledionit”, ndërsa Arbana iu përgjigj duke thënë: “Ledioni është shumë i mirë dhe do ta prezantojë shkëlqyer“. Mirëpo teksa duket se është vulosur se Ledioni do e moderojë këtë vit reality show-n, një reagim indirekt ka ardhur nga Luana Vjollca. Kjo e fundit njihet për raportet jo të mira që ka me Arbana Osmanin, kjo pasi Luana u largua nga Top Media për shkak se sezoni i parë i BBVA nuk iu besua asaj. Kështu, a...
Luizi ka gati surprizën për fansat….
Lifestyle

Luizi ka gati surprizën për fansat….

Luiz Ejlli dhe Kiara Tito janë dy ish banorë të Big Brother Vip 2, ku Luizi u shpall dhe fituesi i edicionit të dytë. Ata gjatë qëndrimit në shtëpinë më të famshme në Shqipëri nisën një romancë e cila vazhdon dhe jashtë. Çifti duket mjaft i lumtur krah njëri-tjetrit, duke ndarë për ndjekësit e tyre momente shumë të lumtura nga jeta e tyre. Ka kaluar vetë 1 muaj që kur Luizi ka publikuar këngën e tij të fundit, e cila titullohet “Dedikim” dhe është një këngë dedikuar Kiarës. Duket se nuk do të presim shumë nga kënga tjetër, pasi ditën e sotme Luizi ka treguar se projekti i ri muzikor është gati dhe se duhet të presim vetëm datën e publikimit. Luiz Ejlli tregon se ka gati një surprizë për fansat e tij! Luizi shpesh herë poston foto nga përditshmëria e tij e ditën e sotme ka postua...
“Kiara rri vetëm në krevat me Luizin”/ Miku i Bledit:  Ai mashtroi me sëmundjen
Big Brother VIP, Lifestyle

“Kiara rri vetëm në krevat me Luizin”/ Miku i Bledit: Ai mashtroi me sëmundjen

“Big Brother VIP” është mbushur me dinamika të shumta, kjo u pa edhe nga prime i mbrëmjes së djeshme. I ftuar në emisionin “Shqipëria LIVE”, ditën e somte ishte i ftuar Alket Saliasi, mik i Bledit, i cili ka kometuar lojën e banorëve. Ai deklaroi se në nominimin e djehsëm duhet të dilte Kiara, pasi ajo nuk ka bërë asgjë, ndërsa shtoi se Bledi dhe Luizi nuk krahasohen, pasi këngëtari nuk po bën më asnjë lojë. “Për mua duhet të dilte Kiara, ajo s’po bën asgjë aty, rri gjithë ditën në krevat me Kluizin, asgjë tjetër. Luiozi është mashtrues me letra, nuk diskutohet fare kjo. Bledi nuk krahasohet fare me të. Luizi s’po bën asgjë. Është njeri kot, mashtroi për sëmundjen kaq. Nuk po bën më asnjë lojë kush e di se çfarë.”- tha Saliasi.  ...
Deklarata e fortë e Balina Bodinakut: Kiara u rifut në BB VIP për një emision dhe disa…
Big Brother VIP, Lifestyle

Deklarata e fortë e Balina Bodinakut: Kiara u rifut në BB VIP për një emision dhe disa…

Balina Bodinaku ka qenë mëngjesin e sotëm e ftuar në emisionin “Wake Up”, ku ka folur rreth reality show-t, “Big Brother VIP2”. Gjatë bisedës në studio, ajo komentoi edhe rifutjen e Kiara Titos në shtëpinë më të famshme në Shqipëri. Sipas saj, moderatorja nuk po bën lojë aty brenda. Ajo shoi se nëse Kiara nuk gjen arsye për të luajtur, atëherë nuk ka as arsye pse të qëndrojë në atë shtëpi. Madje Balina e konsideron qëndrimin e Kiarës brenda “Big Brother” për veten e saj, për të marrë disa followers ose të kapë një emsion dhe jo për të ftuar çmimin e madh.   “Një lojtar nëse vendos të futet, e aq më tepër të rifutet në lojë, duhet të futet vetëm për veten e tij dhe për të bërë lojën e tij, jo si e dashura e dikujt. Kiara vërtet se tha po futem si e dashura e Luizit aty, por...
Motra Luizit ndan postimin prekës: Babi ëndrra jote për Luizin, u realizu por ti sje pranë..
Big Brother VIP, Lifestyle

Motra Luizit ndan postimin prekës: Babi ëndrra jote për Luizin, u realizu por ti sje pranë..

Motra e Luiz Ejllit, ka postuar një foto të të atit të tyre të ndjerë.Teksa foton e ka postuar në rrjetet sociale, Ina ka shkruar krahas saj edhe një mesazh prekës. Ndër të tjera ajo shkruan se tashmë ëndrra që ai kishte për të birin, është bërë tani realitet. “Babi… Endrra jote qe kishe per Luizin u realizua tashme. Ti kishe enderr qe ta njihnin Luizin te gjithe anembane Shqiperise, prej talentit te tij te muzikes. Pas 2 vitesh e 3 muaj ajo enderr qe kishe per te u realizua por ti nuk je pran tij. Nuk je per ta mbeshtetur dhe te shikosh se sa shume e duan Luizin. Por jam e bindur qe ti po lutesh per ne nga qielli. Jam e bindur qe ti tashme deshiren e zjarrte qe kishe per Luizin tu ka plotesusar. Te duam, dhe shpirti yt u prehft ne paqe”, shkruan ajo. ...
Ronaldo përplaset me Luizin: Kush je ti të më urdhërosh, s’çohem! (VIDEO)
Big Brother VIP

Ronaldo përplaset me Luizin: Kush je ti të më urdhërosh, s’çohem! (VIDEO)

Ronaldo i kërkoi banorëve që dikush t’i bëntë një makiato, pasi ai vetë nuk di ta përgatisi. Elvisi i tha se nuk e bën dot, ndërsa Kiara i tha atij të shkojë të pastrojë dhomën, e më pas do ia bëjë makiaton. Të njëjtën gjë i tha edhe Luizi, por nga ky i fundit ai e mori si urdhër. Ronaldo i tha Luizit se ai nuk është askushi ta urdhërojë atë që të bëjë diçka. Teksa të gjithë banorët i kërkuan Ronaldos të pastronte shtëpinë, që ai bëri me miell, ky i fundit refuzoi. Kristi doli garant që të pastronte shtëpinë, ndonëse nuk u mor seriozisht nga banorët, pasi sipas tyre, Kristi nuk bën punët e veta.
Luizi bisedon me Efin dhe Kiarën: Nuk ju mbështes dhe…
Big Brother VIP

Luizi bisedon me Efin dhe Kiarën: Nuk ju mbështes dhe…

Që prej spektaklit të kaluar, Luizi ka vënë në pikëpytje qëndrimin që ai do mbajë me Kiarën dhe Efin, pasi opinionistët thanë se vajzat ndryshuan sjellje ndaj Luizit kur panë famën e tij jashtë. Për këtë arsye, ai i tha Kiarës dhe Efit që as nuk do i mbrojë dhe as nuk do i dalë kundër atyre, me argumentin se ai ndodhet brenda në shtëpi dhe nuk e di se çfarë bëhet jashtë. Luizi shtoi se sa herë ato të kenë debate me Arbrin dhe Zhaklinën, nuk do reagojë më, përveç rasteve kur përmendet emri i tij.   Efi u shpreh se vendimi i tij është mëse i drejtë, ndërsa Kiara tha se ajo nuk do flasë më fare.
Seks nën jorgan mes Kiarës dhe Luizit? Ja si përgjigjen banorët që i panë
Big Brother VIP

Seks nën jorgan mes Kiarës dhe Luizit? Ja si përgjigjen banorët që i panë

A kanë kryer marrëdhënie Luizi dhe Kiara, nën jorgan...? Është kjo pyetja që kanë qenë kuriozë të gjithë ditët e fundit pas pamjeve që janë publikuar nga momentet intime të çiftit. Për këtë janë pyetur dje në "Fan club", edhe Lorenci e Gerti, të cilët dolën dje nga shtëpia. Sipas Lorencit mes Luizit dhe Kiarës nuk ka patur marrëdhënie. "Jo, jo, isha në dhomë unë, dëgjoja muhabet. Aty mendon se mund të bësh diçka deri në momentin që sheh kamerën", tha Lorenci.
Ronaldos “nuk i del e keqja” me Nitën: Ha bukë kot, bën sikur ka luftu me kalin e Trojës
Big Brother VIP

Ronaldos “nuk i del e keqja” me Nitën: Ha bukë kot, bën sikur ka luftu me kalin e Trojës

I mllefosur me daljen në nominim, kur vetëm pak ditë më parë rihyri sërish në shtëpi, Ronaldo nuk i ndali “sulmet” kundejt disa prej banorëve. Ai i tha Luizit që të marrë Kiarën e të shijojë kohën me të dhe se nuk ka të drejtë të flasë deri të martën, duke qenë se tani ka hyrë vetë në lojë. Ronaldos nuk i del e keqja edhe me Dean, ku herë pas herë e pyet atë se si i kaloi më shumë se 100 ditë në shtëpi.   Ai madje, ngacmoi edhe Keisin dhe i tha asaj se do i japë një arush ta mbajë në krah si Dea. Sa për Bledin, ai e cilësoi atë burracak, pasi gjithë javën ofendoi Dean, ndërsa në spektakël i kërkoi falje asaj. Nita zgjodhi të dërgojë në televotim banorët e rinj dhe zgjedhja e saj ndezi debat mes banorëve, pas spektaklit. Ishte Ronaldo ai i cili u shpreh se është i mllefo...
Efi kërkon të dalë nga shtëpia? “Kam kaq ditë pa ngrënë, më…”
Big Brother VIP

Efi kërkon të dalë nga shtëpia? “Kam kaq ditë pa ngrënë, më…”

Pas debateteve dhe situatave në shtëpi Efi mbrëmjen e djeshme duket se ka kërkuar të lërë shtëpinë e Big Brother. Ndërsa ka qenë duke folur me Kiarën, ajo është shprehur se nuk di se çfarë qëndrimi të mbajë në lidhje me çifti. Kiara: E di që e ke stakuar trurin, por… Efi: Po jo se s’ka shkatërroj veten unë! Jam bo gjys robi, kam ditë pa ngrënë, më vjen të vjellë, më ka kap ankthi…e për ça? Se si të dukem unë jashtë? Rri afër me të, “rrin afër se ai ka popullaritet”, i rri larg, s’rri dot se unë kam qejf të rri me ju, kupton? Janë 2 gjëra, ore thoja çfarë pozicionimi të marr unë? Është e lodhshme…   Kiara: Mua më erdhi keq që pajtimi ynë nuk u konsiderua si pajtim, por si shtirje…