Tuesday, June 18

Tag: Bledi mane

Luana ironizon keq Arbanën pasi Ledioni i zuri vendin në BBVA
Lifestyle

Luana ironizon keq Arbanën pasi Ledioni i zuri vendin në BBVA

Është konfirmuar nga “Top Media” se Ledion Liço do të jetë prezantues i këtij sezoni të “Big Brother VIP Albania”, duke zëvendësuar kështu Arbana Osmanin. Kjo e fundit i dha edhe “bekimin” e saj Ledionit në një koment të dhënë në Instagram. Një ndjekës i komenti Arbanës në një postim ku shprehte mendimin e tij se “Big Brother-i nuk shihet në moderimin e Ledionit”, ndërsa Arbana iu përgjigj duke thënë: “Ledioni është shumë i mirë dhe do ta prezantojë shkëlqyer“. Mirëpo teksa duket se është vulosur se Ledioni do e moderojë këtë vit reality show-n, një reagim indirekt ka ardhur nga Luana Vjollca. Kjo e fundit njihet për raportet jo të mira që ka me Arbana Osmanin, kjo pasi Luana u largua nga Top Media për shkak se sezoni i parë i BBVA nuk iu besua asaj. Kështu, a...
“Kiara rri vetëm në krevat me Luizin”/ Miku i Bledit:  Ai mashtroi me sëmundjen
Big Brother VIP, Lifestyle

“Kiara rri vetëm në krevat me Luizin”/ Miku i Bledit: Ai mashtroi me sëmundjen

“Big Brother VIP” është mbushur me dinamika të shumta, kjo u pa edhe nga prime i mbrëmjes së djeshme. I ftuar në emisionin “Shqipëria LIVE”, ditën e somte ishte i ftuar Alket Saliasi, mik i Bledit, i cili ka kometuar lojën e banorëve. Ai deklaroi se në nominimin e djehsëm duhet të dilte Kiara, pasi ajo nuk ka bërë asgjë, ndërsa shtoi se Bledi dhe Luizi nuk krahasohen, pasi këngëtari nuk po bën më asnjë lojë. “Për mua duhet të dilte Kiara, ajo s’po bën asgjë aty, rri gjithë ditën në krevat me Kluizin, asgjë tjetër. Luiozi është mashtrues me letra, nuk diskutohet fare kjo. Bledi nuk krahasohet fare me të. Luizi s’po bën asgjë. Është njeri kot, mashtroi për sëmundjen kaq. Nuk po bën më asnjë lojë kush e di se çfarë.”- tha Saliasi.  ...
Bledi këshillon Luizin: Turpi më i madh po u…
Big Brother VIP

Bledi këshillon Luizin: Turpi më i madh po u…

Para se Bledi Mane të bëhej pjesë e “Big Brother VIP2” ka bërë disa deklarata mjaft të forta në lidhje me Luiz Ejllin. Gazetari e ka konsideruar këtë të fundit si ‘këngëtar të dështuar’. “Luizin e njoh pak a shumë personalisht. Djalë çapkën i cili ka dështuar si këngëtar, por ka triumfuar si aktor", tha Bledi në emisionin “E Diell”, ku i gjithë paneli iu kthye kundër kësaj deklarate të tij. Por jo vetëm kaq, pasi gazetari vijoi me fjalët e tij mjaft të forta për Luizin.   “Një diplomat që ka dështuar, por ka triumfuar si aktor. Një djalë që ka një ves, bixhozin, dhe uroj që kur të dalë mos ta ketë”, tha në atë kohë Mane. Por tani që ndodhet brenda shtëpisë më të famshme në Shqipëri, Bledi i ka dhënë një këshillë këngëtarit të njohur, duke i thënë që të mos ‘zhduket nga ...
“Po, po ka** në p**”/ Kush nga banorët rrezikon zarfin e zi për fjalorin (VIDEO)
Big Brother VIP

“Po, po ka** në p**”/ Kush nga banorët rrezikon zarfin e zi për fjalorin (VIDEO)

Vëllai i Madh u dha mundësinë banorëve që të rrisin vlerën e çmimit të madh. Të gjithë banorët duhet të bënin xhiro rreth pishinës, ku për çdo xhiro, çmimi do të rritej me 50 euro. Vlera e rritur do ishte e vlefshme vetëm për aq xhiro sa do ishin të përfshirë të gjithë banorët. Por Kristi ka zgjedhur të heqë dorë nga sfida, ndërkohë banorët kanë reaguar të revoltuar ndaj veprimit të tij. Në momentin që Kristi u largua nga banorët që po vraponin rreth pishinës, Bledi Mane u dëgjua duke thënë një fjalë të pisët. “Po, po ka** në p**”, është fjala e përdorur nga gazetari i njohur dhe ka bërë menjëherë xhiron e rrjetit. Madje tani ndjekësit po pyesin nëse do të ketë një zarf të zi për të, duke qenë se është e ndaluar përdorimi i një fjalori jo të përshtatshëm.   Nga a...
“Po dole prapë në nominim me mua i Kiarën?”/ Bledi i përgjigjet Luizit: Jam penduar, ajo nuk tha as faleminderit
Big Brother VIP

“Po dole prapë në nominim me mua i Kiarën?”/ Bledi i përgjigjet Luizit: Jam penduar, ajo nuk tha as faleminderit

Gjatë spektaklit të mbrëmjes së djeshme, Arbana Osmani hapi një televotim ku publiku do të votonte për 4-ish banorë që dëshironin të rikthenin në shtëpinë e “Big Brother VIP2”. Efi Dhedhes, Bledi Mane, Kiara Tito dhe Ronaldo Sharka janë ish-banorët që rinisën edhe njëherë eksperiencën e tyre brenda shtëpisë më të famshme në Shqipëri. Por vetëm njëri prej tyre mund të shkojë në finale dhe nëse arrin që të fitojë do të marrë vetëm 50 mijë euro dhe jo 100 mijë euro siç është çmimi i madh. Ndërkohë Luiz Ejlli ka nisur menjëherë ngacmimet ndaj ish-banorëve, sidomos ndaj Bledit, i cili doli vetë nga BB VIP me arsyen se nuk dëshiron të ndajë çiftin.   Ishte Olta Gixhari, ajo që nxori në nominim Kiarën, Luizin dhe Bledin dhe ky i fundit u largua me dëshirë, duke i bërë kështu një ...
Nisin përplasjet e para mes Qetsorit dhe Bledit për inatet e vjetra, Luizi shkrihet së qeshuri
Big Brother VIP

Nisin përplasjet e para mes Qetsorit dhe Bledit për inatet e vjetra, Luizi shkrihet së qeshuri

Qetsor Ferrunaj i tha mbrëmë Luiz Ejllit se do të merret vetë me Bledi Manen, i cili u rikthye në shtëpinë e “Big Brother VIP2”, pasi kanë disa inate të vjetra me njëri-tjetrin. E dita e sotme ka nisur pikërisht me përplasjet e para mes tyre dhe këngëtari i njohur i ka dëgjuar dhe ka qeshur me ta. Pjesë nga biseda:   Qetsori: Ti ke dalë nga llogaria ta them unë. Unë po rrija atje... mos, mos, mos se nuk ja fus kot unë. Erdhe me alkool, më ke sjellë alkool, unë kam qenë duke pritur të dilte ndonjë nga të ftuarit se nuk kishte mbaruar dasma   Bledi: Kemi zbritur nga makina sa pushoi shiu. Ore dëgjo se je futur në gazetari aksidentalisht dhe ke dalë aksidentalisht. Gazetari është profesioni im Qetsori: Po ça gazetari, ke bërë dy shkrime ti, tallu me 4 veta &n...