Saturday, July 13

“Gjyshja e Kiarës ka përfunduar në spital”/ Flet kushërira e Kiarës

Kiara është rikthyer në shtëpinë e “Big Brother VIP”, pasi publiku vendosi që të rikthente 4 banorë të eleminuar.

Megjithatë, duket se moderatorja zgjodhi një tjetër “Kiara” për të shfaqur këtë herë, teksa u shfaq e ftohtë me banorët e tjerë, aq sa ata e cilësuan si arogante. Nga ana tjetër edhe publiku nuk e ka pritur shumë mirë këtë sjellje të saj, duke reaguar me komente negative për moderatoren.

E ftuar në emisionin “Shqipëria LIVE”, ditën e somte ishte Ema Shazivari, kushëria e Kiarës, e cila zbuloi se familja e Kiarës është e prekur nga këto mesazhe, madje gjyshja e saj Leta, është ndjerë shumë keq sa ka shkuar dhe në spital.

“Komentet negative në rrjetet sociale ndikojnë shumë tek të afërmit. Kam biseduar me familjarët e saj. Pak para se tën isja emisionin, fola dhe me gjushen e Kiarës e cila ëhstë prekur shumë nga këto komente dhe mesazhe, saqë ka pasur dhe probleme shëndetësore dhe i ëshët dashur të shkojë në spital nga komentet dhe sulmet e shumta në rrjetet sociale. Përfitoj nga rasti tu bëj thirrje të gjithë komentuesve, jo vetëm për Kiarën por për të gjithë, që të bëjnë kujdes me familjarët jashtë”- tha Shazivari.