Saturday, March 2

Author: Dylbia.Com

“Je ti si sëmundje…”, kriset miqësia e Rikes dhe Romeos?
Lifestyle

“Je ti si sëmundje…”, kriset miqësia e Rikes dhe Romeos?

Rikja shprehet se Romeo flet keq për të mbrapa krahëve Big Brother Vip Albania është një fenomen social që mbërthen fort jo vetëm vëmendjen por edhe debatin publik. Këtë vit synimet janë akoma më të mëdha ndërsa shtëpia është më mbresëlënëse. Prej datës 13 Janar në Top Channel ka nisur edicioni i tretë i “Big Brother VIP 3”. Një reality show, i cili që në natën e parë të spektakli arriti të gozhdonte para ekranit teleshikuesit dhe rezultoi të ishte mjaft i suksesshëm. Miqësia e Rikes dhe Romeos është dukur se me kalimin e kohës është zbehur. Ditën e sotme ata kanë debatuar me njëri-tjetrin, pasi Rikja shprehet se Romeo flet keq për të mbrapa krahëve, debat i cili kaloi edhe në ofendime. Rike: Ti je pa sedër! Romeo: Ti je pa karakter. Rike: Ka kamera këtu, mos harro. Romeo...
“Pse më quajti besëprerë kur i qëndrova besnik?”/ Gazi debat me të ftuarit: Juli më shiti, zgjodhi…
Lifestyle

“Pse më quajti besëprerë kur i qëndrova besnik?”/ Gazi debat me të ftuarit: Juli më shiti, zgjodhi…

“Ti iu ktheve Julit kundër në momentin që kishte nën ombrellë 80% të shtëpisë” Gazmend Ujkashi u eliminua nga “Big Brother VIP 3” pas 44 ditësh qëndrim në shtëpinë më të famshme në Shqipëri. Por kjo dalje u shoqërua me kritika dhe debate nga të ftuarit në emisionin “Ftesë në 5”, në Top Channel, të cilët kanë parë shumë situata që ish-banori mund të kishte vepruar ndryshe. Sipas Gazit, ka qenë Julian Deda ai që e tradhtoi në atë lojë, pasi zgjodhi Ilnisa Agollin në vend të shoqërisë së tyre. Pjesë nga diskutimi në studio: Gazi: Kur je në karrige ti nuk e di si luhet loja brenda. Unë i kam të gjitha të qarta. Vetë Juli kur i tha Arbri që duhet të bëni humor jo vetëm debate, ai tha që e kemi bërë. Eduart Deda: Si filozofi ti ishe lojtar i jashtëzakonshëm, por në ...
“Do hanë fjalët e veta që për një m*t loje…”/ Erjola ka gati planin si të ‘tallet’ me Ilnisën dhe Meritonin: Po na zbuluan do degjenerohemi
Lifestyle

“Do hanë fjalët e veta që për një m*t loje…”/ Erjola ka gati planin si të ‘tallet’ me Ilnisën dhe Meritonin: Po na zbuluan do degjenerohemi

“Unë kthehem me Ilnisën dhe tallem keq me të fare” Erjola Doçi ka vendosur mbrëmë që të thurë plane kundër Ilnisa Agollit dhe Meriton Mjekiqit. Këtë ia ka treguar Julian Dedës dhe Ledjona Xheladinajt. Gjatë një bisede me Ledjonën, Erjola u shpreh se do të bashkohet me banoren vetëm që të tallet me të dhe të tregojë se ajo për një lojë i ‘han’ fjalët e saj. Nga ana tjetër, gazetarja nuk hezitoi që të bëhet pjesë e këtij plani. Pjesë nga biseda për planin: Erjola: E kam pasur si ide por ma kanë vënë në pjatë të argjendtë. Do ta bëj ta paguajnë atë që më kanë bërë sot. Hajde t’iu bëjmë një lojë. Unë kthehem me Ilnisën dhe tallem keq me të fare. Kur të vijë e shtuna kur ta kuptojnë të thonë… Ledjona: Gjatë gjithë kohës do të thonë të tradhtoj shoqja sepse mua të më...
“Ti je daulle, budalla”/ Plas keq mes Eglës dhe Julit: Ka kush të merret me ty…
Lifestyle

“Ti je daulle, budalla”/ Plas keq mes Eglës dhe Julit: Ka kush të merret me ty…

“Kush nuk ta pret mendja, se ti je daulle ti nuk merr vesh” Pas përfundimit të spektaklit të mbrëmjes së djeshme të “Big Brother VIP 3”, banorët janë mbledhur të gjithë në oborr duke shijuar darkën. E siç ndodh zakonisht, as kur konsumojnë një vakt ushqimor ata nuk rrinë dot pa debatuar me njëri-tjetrin. Egla Ceno dhe Julian Deda janë dy prej konkurrentëve të cilët që në fillim janë përfshirë në debate shumë të ashpra me njëri-tjetrin. E kështu ndodhi edhe mbrëmë. Pasi Juli nisi një debat me Romeo Veshajn dhe Eglën, duke i thënë se do i nxjerri me radhë prej shtëpisë, aktorja është drejtuar ndaj tij me fjalë të pahijshme. “Ka kush merret në vendin tim me ty. Kush nuk ta pret mendja, se ti je daulle ti nuk merr vesh. Ti je budalla, ti s’merr vesh!”, i është drejtuar ...
Fationi Meritonit: Mos më puth se keqkuptohen o budalla
Lifestyle

Fationi Meritonit: Mos më puth se keqkuptohen o budalla

“Ti më prish imazhin kur jam afër teje, a e kupton?” Fation Kuqari dhe Meriton Mjekiqi janë përfshirë mbrëmë në një debat të fortë, ku kanë akuzuar njëri-tjetrin për paburrëri. Pas përfundimit të spektaklit banorët kanë nisur duke biseduar, ku nuk kanë munguar as debatet mes tyre. Në një moment Fationi është shprehur se ‘Meritoni nuk është burrë’ dhe si pasojë nuk mund të ulet pranë tij. Nga ana tjetër, Mjekiqi e merr me të mira, madje i dërgon edhe puthje nga larg. Këtë gjest nuk e ka pritur mirë Kuqari, i cili i kërkon që mos t’a puthë se do të keqkuptohen njerëzit. Pjesë nga debati: Fationi: Nga të gjitha këto gocat këtu i ke ofenduar në fund, në maksimum. Ti o bukurosh para dy Primeve më ke thënë nuk je burrë. Dhe unë ta them, ti nuk je burrë, jo unë. Meri...
“A kemi flirtuar ndonjë moment?”/ Agravon debati mes Erjolës dhe Meritonit: Turp të të vij, po të bën më zi se vetja
Lifestyle

“A kemi flirtuar ndonjë moment?”/ Agravon debati mes Erjolës dhe Meritonit: Turp të të vij, po të bën më zi se vetja

“Po të jesh mashkull e pranon që nuk ke flirtuar” Erjola Doçi dhe Meriton Mjekiqi kanë patur një debat mjaft të ashpër gjatë këtyre ditëve në shtëpinë e “Big Brother VIP 3”. Meritoni është ndjerë i prekur pasi banorja i ka përmendur të birin. Ky debat ka vijuar edhe gjatë spektaklit të mbrëmjes së djeshme, ku u përfshinë edhe banorë të tjerë, të cilët u shprehën kështu: Erjola: Nuk ishte një hakmarrje. Tentova të isha serioze dhe nuk talla as përdora fëmijën e askujt. Ajo fjala “cesurtoj” është që e ndjekin familje, fëmijë dhe djali i tij. Nuk thashë asgjë tendencioze. Evidentova një fakt që kur ai nuk është në rol, e përdor e tall dikë me fëmijën e vet. Është ndikuar në momentin që ai është i ndikuar dhe i hipnotizuar. E kam bërë në një diskutim me të dhe më ka thënë ...
“Më kujtohet dhe babi që nuk e kam”/ Erjola hapet me Silvin: Nëse mami vjen më takon…
Lifestyle

“Më kujtohet dhe babi që nuk e kam”/ Erjola hapet me Silvin: Nëse mami vjen më takon…

"Aty pastaj prekem se nëse mami vjen më takon një ditë..." Erjola dhe Silvi kanë biseduar mbrëmë së bashku rreth familjes së tyre, duke treguar detaje nga jeta e tyre private. Moderatorja ka treguar më shumë rreth ndjesive të saj dhe mungesës së babait. Pjesë nga biseda: Erjola: Kur ndodhin shumë ngjarje, situata njëra pas tjetrës, ka nevojë njeriu të ketë konfirmime ose të takojë familjarët. Mua herë pas here më kujtohet dhe babi që unë nuk e kam. Aty pastaj prekem se nëse mami vjen më takon një ditë, janë ca njerëz që… Silvi: Ku jeton mami? Erjola: Këtu jeton, por unë jetoj vetëm.
Arrestohet Denis Bajri Brajoviç në Dubai, policia jep informacion zyrtar
Aktualitet

Arrestohet Denis Bajri Brajoviç në Dubai, policia jep informacion zyrtar

Finalizohet nga Policia në Emiratet e Bashkuara, operacioni policor i koduar “Rishtas”. Informacioni i siguruar nga strukturat e Policisë së Shtetit dhe i shkëmbyer në kohë reale me partnerët në Emiratet e Bashkuara, mundëson lokalizimin dhe kapjen e një shtetasi të kërkuar ndërkombëtarisht, në kuadër megaoperacionit “Metamorfoza”. Finalizohet nga Policia në Emiratet e Bashkuara, operacioni policor i koduar “Rishtas”. 36-vjeçari i ndaluar, i akuzuar nga SPAK, për vrasje. Në vijim të punës së pandërprerë, me objektiv lokalizimin, kapjen dhe vënien në pranga të shtetasve të shpallur në kërkim, strukturat e Policisë së Shtetit kanë siguruar informacion se një shtetas i shpallur në kërkim ndërkombëtar, për vrasje, fshihej në Emiratet e Bashkuara. Ky informacion i shk...
Upss ! U tha se kanë pasur lidhje së bashku/ Dalin imazhet e para të Silvit me Sarën
Lifestyle

Upss ! U tha se kanë pasur lidhje së bashku/ Dalin imazhet e para të Silvit me Sarën

Silvi Fort u shpreh para hyrjes në “Big Brother VIP” se ka patur flirte me Sarën. Mes mëdyshjes së publikut dhe jo vetëm për vërtetësinë e fjalëve të tij, ai shtoi më tej se shumë shpejt do të dalin edhe fotot e tij pranë Sarës. E duket se Silvi ka të drejtë pasi në redaksinë tonë ka ardhur një foto ku dyshja shihen afër njëri-tjetrit. Pritet të shihet nëse njohja e Sarës me Silvin do të preket në Prime-n e nesërm.  
Sara ‘harron’ Bardhin? Përqafohet me banorin e ri të BBV: Se mos bëhet xheloz… (Video)
Lifestyle

Sara ‘harron’ Bardhin? Përqafohet me banorin e ri të BBV: Se mos bëhet xheloz… (Video)

Banori i BBV, Silvi Forte ka ngritur dyshimet se mund të ketë pasur një romancë me modelen Sara Gjordeni. Para se të bëhej pjesë e garës, këngëtari ka deklaruar se njihet me ish-Missin dhe kanë pasur një flirt, pa sqaruar më tej raportin që kanë pasur së bashku. Së fundmi, dyshja janë parë shumë pranë njëri-tjetrit, teksa kanë shkëmbyer edhe një përqafim në oborrin e shtëpisë së BBV.   “Ty të dua në shtëpi”, iu drejtua Silvi Sara Gjordenit, teksa kjo e fundit iu kthye duke e përqafuar. “Mos na bëhet xheloz Bardhi”, iu kthye Silvi, por modelja ka buzëqeshur duke nënkuptuar që jo.