Tuesday, May 21

Shuplaka e puthje/ Ç’ndodhi me Efin e Luizin

Luiz Ejlli, Efi Dhedhes, Dea Mishel dhe Krist Aliaj janë katër finalistët e këtij edicioni të “Big Brother VIP”. Pas ‘Prime’-t të mbrëmjes së djeshme ata kanë festuar në mënyrën më të mirë të mundshme.

Ata kanë kënduar, kërcyer dhe në festën e tyre nuk ka munguar as alkooli, ku duket se e kanë tepruar paksa.

Madje katër finalistët kanë harruar për një momentet debatet dhe hatërmbetjet mes tyre dhe ka pasur shumë përqafime.

 

Efi është afruar shumë me Luizin, edhe pse gjatë ‘Prime’-t i tha se kur të mbarojë “Big Brother VIP’: “Mos të pafsha më me sy”. Ndërkohë teksa po festonin ajo i tha se e ka shumë xhan dhe se do i vinte mirë nëse do fitonte BB VIP.

 

Nga ana tjetër, Luizi i tha që edhe ajo ta pranojë se ‘ai e ka dashur në finale’. Gjatë kësaj bisede nuk munguan shpullat nga ana e Efit si dhe përqafimet mes tyre.

Pjesë nga biseda:

 

Efi: Je plehrë

 

Luizi: Pse? Po çke, maksimumi o e fiton ti, o e fitoj unë. Pse mërzitesh?

 

Efi: Kjo është ideja, ne të dy jemi bashkë

 

Luizi: Po vari leshtë, kush ta fitojë

 

Efi: Unë jam shumë e lumtur nëse je ti. A e di këtë?

 

Luizi: Edhe unë

 

Efi: Të kam shumë xhan pavarësisht se më ke mërzitur

 

Luizi: Unë jam fituesi? Po pse je mërzitur?

 

Efi: Një nga fituesit…

 

Luizi: Se të kam thënë “Për’puthen”? “Për’puthen” i kam thënë Teas, Mikelës

 

Efi: Mua më ke shoqe. Pranoje që më ke shoqe?

 

Luizi: Edhe Teas i kam thënë “Për’puthen”

 

Efi: Edhe me mamin tënd kam folur

 

Luizi: Mirë, mirë mos jep informacion nga jashtë

 

Efi: Një gjë, unë të kam xhan me vërtetë, jo kështu kot, a e di këtë gjë? Mua nuk më intereson fare që thonë ‘kam interes’, unë të kam dashur vërtetë, ok?

 

Luizi: Po mirë

 

Efi: O unë, o ti

 

Luizi: Pranoje që të kam dashur në finale me tanë shpirt?

 

Efi: Edhe unë të kam dashur. Po pse më mërzite?

 

Luizi: Mos e çaj kryet, tash do ngacmohemi nga pak, por këtë javë paqe