Wednesday, April 17

Kush do jenë kanidatët e PD më 14 maj? Alibeaj mbledh kryesinë, ja çfarë do diskutohet

Pas rrëzimit nga ana e KAS të ankimimit të Berishës për regjistrimi ne PD në zgjedhje me kryetar Enkelejd alibeajn, ky i fundit ka nisur përgatitjet për 14 majin.

 

 

Ditën e sotme Alibeaj ka mbledhur kryesinë e PD-së, për të diskutuar në lidhje me listën e kandidatëve, me të cilët demokratët do të garojnë në zgjedhje. Nga ana tjetër, pritet që po sot Alibeaj të zhvillojë një mbledhje dhe me grupin parlamentar, për të njëjtën temë.

 

 

Kujtojmë se më herët, alibeaj u bëri ftesë publike kandidatëve të dalë nga primaret e Berishës që të garojnë në zgjehdje nën siglën e PD-së të udhëhequr nga ai.