Saturday, July 13

“Ik në shtëpi, bëhu gati për një shtatzëni”/ Olta e këshillon, Kiara si “ushtar i bindur”: Si urdhëron, kërkesë tjetër ke?

Mbrëmjen e djeshme Olta dhe Kiara kanë diskutuar me njëra-tjetërn teksa ishin në dhomën e gjumit.

 

 

Teksa ishin duke folur për shtatzëninë, Olta e ka pyetur Kiarën nëse dëshiron më parë të lind një fëmijë me luizin apo të ketë një karrierë të suksesshme televizive.

 

 

Ndërkohë që nuk kanë munguar as këshillat “dashamirëse të Oltës, që i sugjeronin Kiarës të shkonte në shtëpi dhe të bëhej gati për një shtatzëni.

 

Pjesë nga biseda:

 

Olta: Kiara kam një pyetje, Luizi sa të dali do fëmijë kurse ti do kesh një super karrierë.

 

 

Ça do bësh ti se puna që ke ti s’të lejon të jesh shtatzënë?

 

Kiara: Pse si ia bëjnë këto të tjerat? Kur të dal do e vendos

 

Olta: Epo mirë ashtu bëje një rrugë e dy punë

 

Kiara: Puu imagjino ti ngjajë edhe në energji Luizit. Mbi dollap të rri të kap atë, jam dhe me hernie…

 

Olta: E shikon që duhet të ikësh në shtëpi të mblidhesh të bëhesh gati për një shtatzëni, nuk je pra për këtu.

 

Kiara: Po moj si urdhëron, ndonjë kërkesë tjetër kishe?