Saturday, July 13

Duke u ‘tallur’ te varri i stërgjyshes, ‘mea culpa’ e Megi Pojanit: Babi im është…

Megi Pojani ishte mëngjesin e sotëm e ftuar në emisionin “Wake Up” për të folur rreth videos që ju publikua gjatë ditës së djeshme, ku ajo shfaqej në varreza.

Në videon në fjalë, moderatorja shfaqej teksa qeshte ndërkohë që pastronte varrin e stërgjyshes së saj. Këto pamje janë komentuar shumë nga publiku por edhe nga personazhe të njohur të ekranit, të cilët e kanë kritikuar e madje edhe ofenduar.

Teksa ishte në studion e “Wake Up”, Megi tha se nuk e di se kush e ka ripublikuar këtë video. Ajo shtoi se kur është zgjuar në mëngjes ka parë gjithë çmendurinë që kishte ndodhur.

“Nuk kam guxuar që të hap videon, e kështu më ka ndodhur edhe herë të tjera. Më merrnin në telefon, madje edhe motrat e mia. Është video e para 3 viteve. Kam kërkuar ndjesë për këtë video. Ka një tranzicion që kam ndjekur si personazh, si njeri.

Në rrjetet sociale kam nisur që të postoja shumë kohë më parë dhe nuk e dija çfarë postoja. Por tani kam kuptuar se kur bën diçka pa asnjë qëllim dhe postohet tani, merr një konotacion tjetër. Ky është një mësim që duhej të merrja”, tha Megi, e cila kërkoi sërish ndjesë.

“Unë kam kërkuar një falje publike, është hera e parë që e bëj një gjë të tillë. Ju kërkoj falje njerëzve që akoma nuk e kanë kaluar dhimbjen e madhe të një njeriu që nuk e kanë më që e kanë dashur fort. Ju kërkoj falje njerëzve që janë të ndjeshëm nga ai vend”, tha moderatoja.

Pojani gjithashtu shpjegoi diçka në lidhje me videon e realizuar 3 vite më parë.

“Por duhet të shpjegoj diçka, për mënyrën se si e kam parë dhe pse e kam bërë. Kur ajo video është bërë, para se të behëj, unë jam mësuar nga familja ime të jem shumë familjare.

Unë dhe motrat e shoqërojmë mamin, nuk është një proces që mami shkon aty dhe ne e presim. Ne shkojmë atje, përveshim mëngët, mbushim ujë. Duhet të shkulësh barin me rrënjë, të marrësh sende pastrimi. Këtë gjë e bëj 2-3 herë në vit. Si mundem unë të tregoj mungesë respekti. Isha mbi varrin e stërgjyshes sime. Një proces shumë intim. Mami im është shumë e ndjeshme. Mami është gjithmonë duke qarë edhe pse ai person mund të ketë vdekur shumë vite më parë. Unë nuk e shoh mamin tim duke qarë, dhe bashkë me motrat e mia mundohemi të bëjmë diçka”, tha Megi.

E pyetur se çfarë thanë prindërit në lidhje me këtë, Pojani u përgjigj:

“E kuptojnë, mami im e kupton se ne jemi terapia më e mirë e saj. Babi im është njësoj si ne, për familjen jemi aty dhe përpiqemi që të ngremë njëri-tjetrin”.

Megi në fund u shpreh se ka marrë shumë mesazhe negative, por nuk kanë munguar as mesazhet që njerëzit i thonë se e kuptojnë.