Wednesday, April 17

“Ik p*rdhu! Ha m*t lart e poshtë”/ Luizi del nga vetja, flet me tone të ashpra! Efi: Dukesh shumë i vogël

Një debat me tone të ashpra ka ndodhur mes dy konkurentëve të Big Brother Albani Vip, Luiz Ejlli dhe Efi Dhedhez.

Debati ka degjeneruar deri në përdorimin e fjalëve banale dhe jashtë etikës së televizionit.

Duket se fillesat e debatit kanë qenë në emisionin e fundit, ku Efi doli në një klip duke folur për nënën e Luizit.

 

Pjesë nga biseda:

 

Luizi: Me nënë e ke lojën jo me mua

Efi: Ik o Luiz e di shumë mirë që nëse do të kisha diçka për të thënë do ta thoja në sy

Luizi: Ik Pirdhu Efi, pirdhu zemra! Me nënën time e ke jo me mua. Me mua e ke mbyllur

Efi: Shumë i vogël po dukesh

Luizi: Me mua e ke mbyllur

Efi: E ke mbyllur ti me mua

Luizi: Ok e kam mbyll

Efi: Sa kohë e ke mbyllur mos fol lart e poshtë për mua. Po deshe ja ku më ke përballë flasim për çfarë të duash të përballoj.

Luizi: Efi ik pirdhu!

Efi: Gjithashtu dhe ti Luiz

Luizi: Vazhdo me nënën tani

Efi:T i e di shumë mirë që edhe nëse do të kisha përballë të njejtën gjë do të thoja

Luizi: Do thoje pirdhu nëna jote?

Efi: Është shprehje ajo. Mos fol më se dukesh shumë i vogël shumë qesharak, mos e prish për kaq.

Luizi: Ti vazhdo ha mut lart e poshtë

Efi: Të bëftë mirë Luiz. Merre atë që thua haje vetë, siç po e ha, të bëftë mirë.