Wednesday, April 17

“Do i biesh Bledit dhe Ronaldos”/ Luizi instrukton Gertin: Po kujdes, se i ka vdekur babi

Kur Olta Gixhari vendosi që të largohej përfundimisht nga shtëpia e “Big Brother VIP2”, Luiz Ejlli i tha aktores se ‘s’ka kuptim pa ty kjo lojë’. Këngëtari tha gjithashtu se me kë do merrej tani e tutje.

Por të papriturat nuk kishin fund gjatë spektaklit të mbrëmjes së djeshme, pasi në shtëpinë më të famshme në Shqipëri janë rikthyer 4 ish-banorë, Efi Dhedhes, Ronaldo Sharka, Bledi Mane dhe Kiara Tito.

Me të hyrë 4 ish-banorët, Qetsor Ferrunaj dhe Luiz Ejlli kanë biseduar me njëri-tjetrin për të bërë plan se si të eliminojnë banorët dhe të shkojnë në finalen e madhe.

 

Madje Luizi ka mësuar edhe Gerti Koxhën se si të luaj, i cili u afrua pranë këngëtarit dhe Qetsorit teksa po bisedonin bashkë.

 

Pjesë nga biseda:

Luizi: Me Qetsorin nuk kemi punë, duhet me u marrë me Bledin edhe me Ronaldon.

 

Qetsori: Me u krujtuar me mua problem është

 

Luizi: Nuk ka lidhje, por thjesht mos u harxho se ky nuk ta përton

 

Qetsori: Nuk kemi punë fare me njëri-tjetrin ne tani, na kanë ardhur të rinj

 

Luizi: Kemi Bledin dhe Ronaldon, ata kanë ardhur me na rënë kokës. Ata do luftojnë për një vend në finale dhe janë më të egër se ne. Ne e kemi marrë shtruar

 

Gerti: Ishalla kaloj të martën

 

Qetsori: Fotinia ka mundësi të rrezikojë më shumë nga të gjithë

 

Luizi: Fotinia, ti dhe Lorenci, të jemi realista

 

Gerti: Edhe Keisi

 

Luizi: Jo

 

Qetsori: Jo, është potenciale

 

Luizi: Tani ti ke mundësi me filluar me u përplas me Bledin ose me Ronaldon, por kujdes se i ka vdekur baba, mos të preket e ke parasysh