Wednesday, April 17

Tag: arben ahmetaj

Kush e kërkon arrestimin e Ahmetajt? Gazetari plas “BOMBËN
Aktualitet

Kush e kërkon arrestimin e Ahmetajt? Gazetari plas “BOMBËN

Gazetari Artan Hoxha deklaron se Arben Ahmetaj është njeriu me të cilin qeveria kërkon të mbyllë aferën e inceneratorëve.     Hoxha tha se ish-zëvendëskryeministrin dhe ish-ministrin e Financave e duan sa më shpejt në burg. Ai shtoi se Ahmetaj po sulmohet nga vetë maxhoranca, duke hedhur dyshime për përfshirjen e më shumë personave. Sipas Hoxhës, Ahmetaj nuk ka marrë i vetëm 17 vendime.     Pjesë nga biseda:     Artan Hoxha: Pse kërkohet tani Arben Ahmetaj. Sepse kemi të bëjmë me një luftë të madhe që është brenda mazhorancës, sepse hetimi aty duhet të ishte bërë çështjet të bëheshin bashkë të gjitha dhe kapej demi për brirësh. Ngelëm te ai kryetari i Bashkisë në Fier që nuk veproi gjykata dhe më mbrapa pamë disa zyrtarë që vajtën në...
Arben Ahmetaj nën hetim! Ja 3 AKUZAT e ngritura nga SPAK për ish-ministrin
Aktualitet

Arben Ahmetaj nën hetim! Ja 3 AKUZAT e ngritura nga SPAK për ish-ministrin

Ish-ministri Arben Ahmetaj është vënë nën hetim nga Prokuroria e posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar. Mësohet se SPAK ka ngritur 3 akuza kundërt Ahmetajt, atë të shpërdorimit të detyrës, korrupsionit dhe pastrimit të parave.  SPAK ka bashkuar dy procedime sw bashku për ish-ministrin, ndarjen e fraksionit për inceneratorin e Elbasanit ku po hetohet për shpërdorim detyre dhe korrupsion dhe pastrim parash, pas kallëzimit qe i është bërë për vilën në Hamallaj. Në lidhje me pasuritë e Ahmetajt,  SPAK ka marrë në pyetje shumë persona mes të cilëve edhe ish-bashkëshorten e cila ka deklaruar se ka në pronësi vetëm shtëpinë në ish-bllok, ndërsa vila në Palasë nuk është e saja.