Tuesday, June 18

Uncategorized

I dyfishon motrës borxhin e shtëpisë duke i kërkuar qira, Gjebrea s’duron: Po si e shtrydh kështu?
Uncategorized

I dyfishon motrës borxhin e shtëpisë duke i kërkuar qira, Gjebrea s’duron: Po si e shtrydh kështu?

Demiri ka kërkuar një seancë ndërmjetësimi në “Shihemi në Gjyq” me motrën e tij, Thëllënxën. Pretendimi i tij është se e ka ndihmuar motrën në një moment të vështirë për të shlyer një kredi duke i blerë shtëpinë që banka ka nxjerrë në ankand. Ai e bleu dhe e vendosi pronën në emrin e së bijës. Sipas dokumenteve që u paraqitën në rubrikën e së “Dielës Shqiptare” në Tv Klan, vlera është 38 mijë euro. Thëllënxa  pretendon se ka paguar 25 milionë lekë. Një pjesë të parave (rreth 6 milionë), Demiri thotë se e ka marrë në bankë pasi janë transaksione të kryera nga nipi, djali i Thëllënxës. Ai nuk i mohon këto para, por sipas tij nuk janë shlyerje e shumës, por qiraja që i ka kërkuar motrës për të banuar në shtëpinë në fjalë. Ardit Gjebrea: Ti ke marrë lekë nga djali i Thëllënxës? ...
‘Jam shumë e lumtur që e ka…’/ Flet gruaja e Bucit për afrimitetin e tij me Santianën
Lifestyle, Uncategorized

‘Jam shumë e lumtur që e ka…’/ Flet gruaja e Bucit për afrimitetin e tij me Santianën

Buci është një nga banorët më të komentuar të edicionit të dytë të ‘Big Brother VIP Kosova’, rrugëtimi i të cilit është ndërprerë pak para finales. Pas eliminimit të konkurrentit, ka folur për herë të parë edhe bashkëshortja e tij, duke u shprehur se ndihet e lumtur për të gjithë porositë që i ka dhënë e duke e konsideruar lojën e tij “interesante.”     ‘Ka qenë gjithçka që ka ardhur aty për aty kur e kam parë Bucin. Nuk jam pishman çfarë i kam thënë dhe jam shumë e lumtur, dhe e kam përsëritur disa herë, që ky e ka kuptuar çfarë i kam thënë, madje ishte më interesante loja e Bucit’, është shprehur ajo. Rikujtojmë se Buci u komentua shumë lidhur me afrimitetin e tij ndaj Santianës, që shpesh herë kaloi edhe në prekje fizike. ...
Buci dhe Verona nuk durohen, fotografohen në momente intime në prapasken
Uncategorized

Buci dhe Verona nuk durohen, fotografohen në momente intime në prapasken

Ylli Dervishi ndan një moment romantik me Veronën nga ambientet e Big Brother. Ylli Dervishi ka qenë një nga emrat më të komentuar në Big Brother VIP Kosova 2. Ai edhe pas daljes ishte shumë i përfolur nga banorët brenda për lojën e tij, posaçërisht me Santianën. Një gjë që bëri bujë të madhe ka qenë edhe raporti i tij me Santianën si dhe lidhja jashtë. I njëjti në një moment ishte befasuar nga partnerja e tij, Verona, e cila i kishte dërguar një mesazh e po ashtu e takoi edhe live. Pas takimit me të dashurën, Ylli kishte ndërruar paksa lojën dhe ishte munduar të largohej nga bukuroshja gjakovare. Sidoqoftë, kjo gjë e ka përcjell gjatë gjithë rrugëtimit të tij dhe ka qenë në fokus. Buci në spektaklin e natës së sotme (e hënë) e falënderoi për mbështetjen, ndërkohë ...
Shkodra me mole turistike, projekti që rikthen lundrimin në Bunë
Uncategorized

Shkodra me mole turistike, projekti që rikthen lundrimin në Bunë

Në Shkodër vijon puna për ndërtimin e moleve në lumin Buna. Ky projekt, përfitues i të cilit është bashkia Shkodër, synon të rikthejë lundrimin në lumin Buna dhe gjithashtu të zhvillojë turizmin ndërkufitar mes Shqipërisë dhe Malit të Zi. Sipas nënkryetarit të Bashkisë Shkodër, Onid Bejleri, projekti parashikohet të përfundojë në vjeshtën e këtij viti dhe pritet ta shndërrojë Shkodrën në një pol të rëndësishëm të zhvillimit turistik, ku këtij projekti i bashkëngjitet dhe muzeu i lundrimit dhe të paktën 20 varka turistike të cilat do të ankorohen në këto mole. Molet turistike “Almonit” në liqenin e Shkodrës synojnë të krijojnë infrastrukturën e nevojshme për lundrimin turistik në liqen midis Shkodrës-Shirokës-Zogajt dhe Vir Pazarit. Molet që do ndërtohen do të jenë një vlerë të shtu...
Aksidenti tragjik në Mal të Zi, viktimat tre të rinj shqiptarë dhe një malazez! Dy prej tyre burrë e grua
Uncategorized

Aksidenti tragjik në Mal të Zi, viktimat tre të rinj shqiptarë dhe një malazez! Dy prej tyre burrë e grua

Katër persona kanë gjetur vdekur si pasojë e një aksidenti tragjik në Mal të Zi, tre prej të cilëve shqiptarë atje. Ngjarja ka ndodhur mbrëmjen e shkuar në Barane në afërsi të Plavës. Siç raportojnë mediet malazeze, tre nga viktimat janë shqiptarë dhe një malazez. Si pasojë e aksidentit kanë gjetur vdekjen shtetasit, Mirza Mekuli, E. Haxhaj, bashkë me bashkëshorten e tij, M. Haxhaj, përkatësisht 26 dhe 20 vjeçe, dhe N.Cirkoviq, malazez, 26 vjeç. M.Mekuli, ishte e plagosur rëndë dhe ka vdekur në spital pak orë më vonë për shkak të plagëve të marra, shkruan Radio Televizioni i Malit të Zi. Raportohet se në aksident janë përfshirë dy automjete. Automjetet thuhet se janë përplasur kokë më kokë. Hetimet për rastin janë duke vazhduar....
Nga dhuna, tek gjyqi i bujshëm…gjithçka një “show”?! Arbenita dhe Fero kapen “mat” së bashku
Uncategorized

Nga dhuna, tek gjyqi i bujshëm…gjithçka një “show”?! Arbenita dhe Fero kapen “mat” së bashku

Disa javë më parë, një prej çifteve më të komentuara të medias online, Fero dhe Arbenita, troditën publikun pas denoncimit që modelja bëri kundrejt partnerit të saj. Pas denoncimit të bujshëm, reperi i "A pe din qysh", u arrestua për dhunë fizike dhe psikologjike, ku qëndroi një muaj në paraburgim. Pas daljes nga burgu, Fero madje akuzoi bashkëshorten e tij se ajo nuk është kujdesur aspak për vajzën pasi i është përkushtuar karrierës, ndërsa për vajzën është kujdesur nëna e tij. Nga ana tjetër Arbenita bënte postime në Instagram, ku shkruante se beson në drejtësi. Por duket se çdo gjë paska qënë një "show" pasi dyshja e njohur është kapur "mat" në Gjilan. Në një video që ka pushtuar median online, fillimisht publikuar nga "Prive.al", Fero dhe Arbenita shihen përkrah njëri-tjetrit....
Çfarë duan rrobat e Luizit te shtëpia e Jorit? Modelja i vë flakën rrjetit me këtë video
Uncategorized

Çfarë duan rrobat e Luizit te shtëpia e Jorit? Modelja i vë flakën rrjetit me këtë video

Ish-banorja e “Big Brother VIP 2”, Jori Delli, ka vendosur që për momentin të jetojë e të punojë në Shqipëri. Madje ajo shkoi në Itali ku mori të gjitha gjërat që i nevojiteshin këtu. Ndërkohë ditën e djeshme, Jori ka postuar dy video në “Instastory”, ku tregon se e ka ende kostumin sportiv që i ka dhënë Luiz Ejlli kur ajo ka hyrë në shtëpinë më të famshme në Shqipëri. Pranë saj ishte edhe një zonjë që po e ndihmonte që të rregullonte gardërobën, e cila kishte vendosur që të merrte kostumin në fjalë. Në fakt ishte vetëm trikoja dhe ato po kërkonin edhe tutat. “Luiz ta mora. Po prit që mora këtë po janë dhe tutat, ku janë? Duhet ta bëj kostum”, dëgjohet të thotë zonja në video. Kujtojmë se kur modelja u bë pjesë e shtëpisë më të famshme në Shqipëri, n...
VIDEO +18 / Pamjet SKANDALOZE nga zyra ku Safet Gjici kryen akte seksuale me punonjësen e tij
Uncategorized

VIDEO +18 / Pamjet SKANDALOZE nga zyra ku Safet Gjici kryen akte seksuale me punonjësen e tij

Këto janë pamjet skandaloze që vijnë nga zyra e kryebashkiakut të Bashkisë së Kukësit, Safet Gjici. Ai është filmuar në zyrën e tij duke kryer akte seksuale me një vajzë që raportohet se është punonjëse e tij. Ende nuk dihen më shumë informacione se kush mund ta ketë filmuar këtë ngjarje dhe se kush e ka shpërndarë. Ndërkohë SPAK ka nisur procedim penal për kryebashkiakun socialist. Vendimi i SPAK erdhi pas publikimit të këtij skandali seksual në ambientet e zyrës së tij në Bashkinë e Kukësit. Video e cila po qarkullon në rrjetet sociale është filmuar në datën 6 qershor të këtij viti, në orën 16.00.
Vdekja e Berlusconi-t/ Ja çfarë bëri Berisha në konferencën për shtyp (VIDEO)
Uncategorized

Vdekja e Berlusconi-t/ Ja çfarë bëri Berisha në konferencën për shtyp (VIDEO)

Ish-kryeministri Sali Berisha e ka nisur konferencën e sotme për mediat me një minutë heshtje për ndarjen nga jeta të Silvion Berlusconit. Ky i fundit ndërroi jetë sot në moshën 86-vjeçare. Berisha tha se sot dielli perëndoi përgjithmonë për Silvio Berlusconin, ky i fundit mik i çmuar për Shqipërinë, Kosovën dhe PD-në. “Dielli perëndoi përgjithmonë për Silvio Berlusconin. Silvio Berlusconi, italiani i madh dhe i pavdekshëm, themeluesi dhe udhëheqësi i Forza Italia, ish-kryeministri i shquar i Italisë, shtetari që lartësoi më shumë se kushdo tjetër, rolin e Italisë në Europë dhe botë, simboli i suksesit të inicativës së lirë, miku i madh i kombit shqiptar, mbylli sytë përgjithmonë. Kombi mik italian është sot në zi dhe së bashku me të, miqtë e Silvio Berlusconit në mbarë b...
Sunak bën deklaratën e fortë: 1800 shqiptarë të dëbuar që nga marrëveshja me Shqipërinë
Uncategorized

Sunak bën deklaratën e fortë: 1800 shqiptarë të dëbuar që nga marrëveshja me Shqipërinë

Kalimet e kanalit anglez bien me 20% dhe “kryeministri” ia atribuon atë masave bindëse ndaj emigracionit. Plani ynë kundër imigracionit të paligjshëm po funksionon”, deklaroi Rishi Sunak sot në Dover, në dritën e të dhënave për 7,610 kalimet e Kanalit Anglez deri më tani këtë vit (krahasuar me 45,755 gjatë gjithë vitit 2022). “Për herë të parë, shifrat kanë rënë me 20%, në ndryshim nga pjesa tjetër e Europës, ku është rritur me një të tretën”, deklaroi “kryeministri”, i cili vuri në dukje dëbimin e 1800 emigrantëve nga Shqipëria në muajt e fundit. “Kushdo që vjen në këtë vend ilegalisht do të dëbohet ose dërgohet në Ruandë”, theksoi Sunak, i cili ka besim se Akti i ri i Imigrimit të Paligjshëm (aktualisht në pritje në Dhomën e Lordëve) do të miratohet përfundimisht në jav...