Tuesday, June 25

“Ka informacione se fsheh….”/ SPAK ushtron kontroll në një banesë në Berat, kush është pronari?

Ditën e sotme SPAK ka mësyrë në një banesë në Berat, ku ka ushtruar kontrollet e saj.

Bëhet me dije nga burimet se për mediat se kontrolli, me vendim gjykate, është ushtruar në banesën e Gramoz Totos, pas dyshimeve se në banesën e tij kishte armë. Në këtë aksion kanë qenë të pranishëm dhe hetuesit e BKH.

Gjatë kontrollit janë gjetur 3 armë decorating. Ndërkohë, Toto ka dhënë sqarimet e tij. Ky i fundit, i dënuar në Itali për veprën penale “Trafikimi i narkotikëve”, është subjekt i OFL-së.