Sunday, April 14

Zbulohet klubi prestigjoz i futbollit që do hapë akademinë në Durrës/ Rama udhëton sot në Britani për…

Kryeministri Edi Rama premtoi dy ditë më parë se në qytetin e durrësit do të hapej një nga akademitë më prestigjoze të futbollit, nga një klub i njohur evropian.

Megjithëse Rama tha që emri do isht surprizë, ëhstë mësuar se klubi për të cilin bëhet fjalë është skuadra angleze e Manchester City-t.

Pikërisht për të arritur një marrëveshje me klubin, Rama udhëton sot në Britani, i shoqëruar nga kryebashkiakja e Durrësit, Emiriana Sako dhe nga ministrja e Arsimit dhe Sportit Evis Kushi.