Tuesday, June 18

TRAGJIKE/ E moshuara përplaset për vdekje nga biçikleta e 5-vjeçarit

Një ngjarje tragjike ka ndodhur në Itali, ku një 87-vjeçare ka ndëruar jetë.

Mësohet se ngjarja ka ndodhur në Milano, pasi e moshuara u përplasme biçikletë nga një 5-vjeçar.

Sipas asaj që raporotjnë mediat italiane, i mituri po mësonte biçikletën me të atin në park, por pa rrotat ndihmuese, dhe teksa ishte duke ecur, ka përplasur të moshuarën.

Sipas dëshmisë, 5-vjeçari nuk ishte me shpejtësi, por gruaja përplasi kokën në tokë dhe nuk mundi t’i mbijetonte goditjes.