Real Madrid “pushton” Camp Nou, galaktikët poker ndaj Barcelonës dhe kalojnë në finale të kupës

Real Madrid “pushton” Camp Nou, galaktikët poker ndaj Barcelonës dhe kalojnë në finale të kupës

Real Madridi kualifikohet për në finalen e Kupës së Mbretit. ‘Los blancos’ kanë bërë një lojë të çmendur, duke mposhtur me rezultatin e thellë Barcelonën në Camp Nou. Ylli i mbrëmjes ishte ‘Topi i Artë’, francezi Karim Benzema, i cili ishte i papërmbajtur. Ai shënoi një ‘hat-trick’ duke i shtangur në shtëpinë e tyre ‘blaugranët’ e Xavit, të cilët kishin fituar 1-0 takimin e pare në Madrid dhe konsideroheshin si favorite edhe për të kaluar në finalen e Kupës së Mbretit.

Por ‘hakmarrja’ e madrilènëve për tri humbjet e fundit ndaj Barcelonës, nuk do të mungonte. ‘Orkestra’ e Ancelottit nuk do të stononte, madje me një ‘violinë të parë’ si Benzema, i cili bnuk fal kur del përpara portës.

Sipari i golave u hap që në fundin e pjesës së parë, ku pas një kundërsulmi vrastar, dyshja Benzema-Vinicius Junior dërgojnë topin në rrjetë me golin që mban “emrin” e brazilianit. Më pas gjithçka mbeti në dorën e “bomberit” francez, Karim Benzema i cili shënoi ‘hat-trick’-un e dytë radhazi pas atij ndaj Valladolidit në ndeshjen e së shtunës. Shikojini videot e golave:

Shiko SHQIP IPTV

45′- Reali në kundërsulm, Benzema i kthen topin Viniciusit dhe gol, realizon braziliani dhe 1-1

49′- Modric pason për Benzema godet nga jashtë dhe është në rrjetë, 0-2 për Real

Sport