Friday, July 19

“TRADHTAR”/ Del jashtë kontrollit situata në veri të Kosovës, serbët godasin edhe kryetarin e “Listës Serbe”

he ditën e sotme vijojnë tensionet në veriun e kosovës, teksa janë përshkallëzuar dhe në përplasje fizike.

Sipas mediave vendase, kryetari i Listës Serbe, Goran Rakiç është sulmuar me shishe nga protestuesit serbë, pasi u kërkoi këtyre të fundit që të largohen nga selia e komunës në Zveçan. Protestuesit nuk e kanë pritur mirë thirrjen e Rakiç dhe kanë qëlluar drejt tij me shishe duke thirrur ‘tradhti’.