Saturday, July 13

Rama ngacmon Luizin për dasmën: Thashë larg qoftë e organizoi…

Fituesi i “Big Brother VIP 2”, Luiz Ejlli, ishte sot i ftuar në podcast-in e radhës të kryeministrit të vendit, Edi Rama.

Kreu i qeverisë nuk la pa e ngacmuar në lidhje me dasmën që bëri natën e finales së madhe të BB VIP. Luizi i dha fund beqarisë duke u martuar me Kiara Titon, të cilën e njohur brenda shtëpisë më të famshme në Shqipëri, aty edhe ku i propozoi.

Kryeministri Rama e pyeti nëse dasma ishte ‘reale apo vazhdim i spektaklit’, Luizi iu përgjigj: “Reale”. Madje fituesi i BB VIP i tha se ‘i erdhi keq që nuk ishte’.

 

Pjesë nga biseda:

Edi Rama: Një gjë dua të di unë. Kjo martesa sa dole nga aty, është reale apo vazhdim…

Luiz Ejlli: Vazhdim i kujt?

 

Edi Rama: I spektaklit?

 

Luiz Ejlli: Pse po thua reale apo vazhdimi…

 

Edi Rama: Po pyes

 

Luiz Ejlli: Po pyet për një shok apo për vete

 

Edi Rama: Po pyes…

 

Luiz Ejlli: Për Lalin

 

Edi Rama: Se thashë larg qoftë këtë e ka organizuar Lali se do patjetër me martuar Luizin

 

Luiz Ejlli: Unë nuk e di si i keni punët me Lalin dhe nuk merrem me atë pjesë

 

Edi Rama: Me Lalin i kemi punët shumë mirë. Po është reale?

 

Luiz Ejlli: Është reale

 

Edi Rama: Të trashëgohesh

 

Luiz Ejlli: Më erdhi keq që nuk ishe

 

Edi Rama: Të kesh një martesë sa më të lumtur

 

Luiz Ejlli: Faleminderit.

 

Ndërkohë në fund të podcast-it të tij, kreu i qeverisë i tha Luizit:

 

“Shumë faleminderit. Luiz, ishte vërtetë kënaqësi. Uroj të kesh një jetë të lumtur me bashkëvuajtesen.