Sunday, April 14

“Klevio është arrestuar si i dashuri i Noizyt”/ Avokati habit me deklaratën e tij

Kleviol Ahmetaj, reperi nga Lushnja është arrestuar nga policia si i dashuri i Noizyt. Kështu është shprehur avokati i Klevio Serbianos, në një deklaratë të tij në rrjetet sociale. Sipas avokatit, arrestimi i reperit lushnjar është bërë, pasi ai akuzohet për përndjekje.

Mirëpo, avokati Ndue Pjetra sqaron se përndjekja është shpirtërore dhe Kleviol Ahmetaj nuk ka lidhje me “dashurinë”, por Noizy e ka pranuar dashurinë e Kleviolit kundrejt arrestimit të Kleviolit.

Kujtojmë se reperi Ahmetaj u vu në pranga mbrëmjen e djeshme, pasi reperi Rigels Rajku, kreu i grupit OTR, e ka kallëzuar. Sipas burimeve, Noizy ka shkuar bashkë me babain e tij në polici dhe e ka paditur Kleviolin.

Ky i fundit, pak muaj më parë është dhunuar nga grupi i OTR, pranë lokalit të reperit dibran.