Tuesday, June 18

Tag: lasjme shqip

“Jam keq në spital, më dërgo para”, zbardhet skema e farmacistit që zhvaste qytetarët. Roli i të moshuarit me shokët e dominosë
Aktualitet

“Jam keq në spital, më dërgo para”, zbardhet skema e farmacistit që zhvaste qytetarët. Roli i të moshuarit me shokët e dominosë

“Jam sëmurë. Nuk dal dot nga spitali se jam rëndë. Më dërgoni 1 mijë ose 1 mijë e 500 euro”. Kjo ishte kërkesa që shtetasve të ndryshëm nga Kosova u mbërrinte në “messengerin” e tyre nga profilet e të afërmve. Por, asnjëri nuk e dinte se pas adresës nuk ishte i afërmi i tyre por një person, që kishte mundur të hakeronte adresën dhe të hiqej si i tillë. Prokuroria e Tiranës pretendon se ka identifikuar njërin nga të përfshirët në veprimtarinë kriminale të mashtrimit kompjuterik. Ai quhet Liridon Peka, 28 vjeç me profesion farmacist. Ai doli të shtunën përpara gjykatës së Tiranës, ku u njoh me masën e sigurisë arrest me burg. Burime nga brenda procesit zbardhën edhe mekanizmin përmes të cilit ai dyshohet se ka përdorur për të zhvatur qytetarët nga Kosova. Hetimi për rastin ...
Sherr mes policëve në Tiranë/ Efektivi i dehur ofendoi punonjësin e “Shqiponjave”, çfarë ndodhi gjatë natës
Kronike

Sherr mes policëve në Tiranë/ Efektivi i dehur ofendoi punonjësin e “Shqiponjave”, çfarë ndodhi gjatë natës

Policia e kryeqytetit, sidomos në fundjavë shton patrullat në terren gjatë mbrëmjes për të siguruar rendin, por kjo nuk ka ndodhur mesnatën e së shtunës. Personat që kanë prishur rendin kanë qenë vetë punonjësit e policisë, që janë konfliktuar me njëri-tjetrin. Gazetarja e Top Channel Dorjana Bezat mëson se ngjarja ka ndodhur në rrugën Bardhyl kur babai H. Sallaku me dy djemtë e tij, D. Sallaku dhe M. Sallaku, të tre punonjës policie në komisariate të ndryshme në Tiranë, janë konfliktuar me forcat “Shqiponja”, të cilat po patrullonin në atë aks.   Një prej djemve nën efektin e alkoolit ka ofenduar punonjësit e “Shqiponjave” dhe kjo është bërë shkak që të nisë sherri mes tyre. Të dy palët janë shoqëruar nga kolegët në drejtorinë e policisë së Tiranës dhe Agjencia e Mbikq...
E RËNDË/ Sherr për ujin e pijshëm, rrihet brutalisht gruaja në Librazhd (EMRI)
Kronike

E RËNDË/ Sherr për ujin e pijshëm, rrihet brutalisht gruaja në Librazhd (EMRI)

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur ditën e sotme në Librazhd, ku një grua është dhunuar në fshatin Xhyrë.     mësohet se gjithçka ka nisur pas një konflikti për ujin e pijshëm, që Violeta Muçaku pati me Agim Facjan, ndërsa ky i fundit e ka dhunuar brutalisht. Gruaja është dërguar në urgjencë, në spitalin e Librazhdit për mjekim pasi ka marrë plagë të rënda.     Personi që e ka goditur, Agim Facja ka përfunduar në prangat e Policisë së Shtetit.