Tuesday, May 21

Tag: Kronike

Sherr mes policëve në Tiranë/ Efektivi i dehur ofendoi punonjësin e “Shqiponjave”, çfarë ndodhi gjatë natës
Kronike

Sherr mes policëve në Tiranë/ Efektivi i dehur ofendoi punonjësin e “Shqiponjave”, çfarë ndodhi gjatë natës

Policia e kryeqytetit, sidomos në fundjavë shton patrullat në terren gjatë mbrëmjes për të siguruar rendin, por kjo nuk ka ndodhur mesnatën e së shtunës. Personat që kanë prishur rendin kanë qenë vetë punonjësit e policisë, që janë konfliktuar me njëri-tjetrin. Gazetarja e Top Channel Dorjana Bezat mëson se ngjarja ka ndodhur në rrugën Bardhyl kur babai H. Sallaku me dy djemtë e tij, D. Sallaku dhe M. Sallaku, të tre punonjës policie në komisariate të ndryshme në Tiranë, janë konfliktuar me forcat “Shqiponja”, të cilat po patrullonin në atë aks.   Një prej djemve nën efektin e alkoolit ka ofenduar punonjësit e “Shqiponjave” dhe kjo është bërë shkak që të nisë sherri mes tyre. Të dy palët janë shoqëruar nga kolegët në drejtorinë e policisë së Tiranës dhe Agjencia e Mbikq...
TMERR në Pogradec/ 36-vjeçari ngacmon seksualisht të miturin, e preku në…
Kronike

TMERR në Pogradec/ 36-vjeçari ngacmon seksualisht të miturin, e preku në…

Një 36-vjeçar ka rënë në prangat e policisë ditën e sotme në Pogradec, pasi akuzohet se ka ngacmuar seksualisht një të mitur.     Sipas uniformave blu, 36-vjeçari me iniciale B.S i cili ishte shpallur në kërkim nga policia, pasi në muajin gusht 2022, dyshohet se 36-vjeçari ka kryer veprime të turpshme, me një të mitur 15-vjeç i cili është djali i bashkëjetueses së tij.     Sipas informacioneve, denoncimi është bërë 3 ditë më parë në komisariatin e Pogradecit, ndërsa i mituri ka pranuar ngacmimet, duke thënë se e ka prekur në mënyrë të papërshtatshme.   Familja i përket komunitetit egjiptian, ndërsa B.S. mësohet se është dënuar më herët për dhunë në familje.
E RËNDË/ Sherr për ujin e pijshëm, rrihet brutalisht gruaja në Librazhd (EMRI)
Kronike

E RËNDË/ Sherr për ujin e pijshëm, rrihet brutalisht gruaja në Librazhd (EMRI)

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur ditën e sotme në Librazhd, ku një grua është dhunuar në fshatin Xhyrë.     mësohet se gjithçka ka nisur pas një konflikti për ujin e pijshëm, që Violeta Muçaku pati me Agim Facjan, ndërsa ky i fundit e ka dhunuar brutalisht. Gruaja është dërguar në urgjencë, në spitalin e Librazhdit për mjekim pasi ka marrë plagë të rënda.     Personi që e ka goditur, Agim Facja ka përfunduar në prangat e Policisë së Shtetit.