Monday, February 26

Tag: Distria krasniqi

Në kërkim të medaljes së artë, Distria Krasniqi shkon në finale
Sport

Në kërkim të medaljes së artë, Distria Krasniqi shkon në finale

Distria Krasniqi nuk ka të ndalur dhe është në kërkim të medaljes së artë.   Xhudistja kosovare ka kaluar në finalen e madhe të “Grand Slam-it” të xhudos që po mbahet në Gjeorgji, duke siguruar kështu medaljen e argjendtë. Ajo në gjysmëfinale e mposhtu xhudisten gjermane Macha Ballhaus, derisa tani do të luftojë për medaljen e artë