Sot manifestimi në shesh, Rama uron 100-vjetorin e vendosjes së marrëdhënieve me SHBA

Sot manifestimi në shesh, Rama uron 100-vjetorin e vendosjes së marrëdhënieve me SHBA

Kryeministri Edi Rama ka uruar 100-vjetorin e vendosjes se marrëdhënieve diplomatike me Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Në një postim në faqen e tij në Facebook, Rama u përcjell urimet edhe atyre që do të jenë sot në shesh për të festuar.

“MIRËMËNGJES ????

dhe sot, në ditën e fiks ????vjetorit të lidhjes së marrëdhënieve diplomatike me Shtetet e Bashkuara të Amerikës, jo vetëm ju uroj ditë të mbarë, po edhe mbrëmje të bukur të gjithë atyre që do jenë sot në Sheshin Skënderbej????????❤️????????”, shkruan kreu i qeverisë.

Politike