Presidenca tashmë ka një familje të re, Begajt hyjnë në godinë (FOTO)

Presidenca tashmë ka një familje të re, Begajt hyjnë në godinë (FOTO)

Në shoqërinë e bashkëshortes së tij dhe dy djemve që ishin të pranishëm edhe gjatë betimit në Kuvend, Kreu i ri i Shtetit ka marrë zyrtarisht detyrën dhe do të vijojë punën në zyrën e re, ku përgjegjësitë siç ai vetë theksoi janë të mëdha.

Bajram Begaj do të jetë Presidenti i 8-të i Shqipërisë, pas përmbysjes së diktaturës komuniste.

Kreu i ri i shtetit, u betua sot para Kuvendit të Shqipërisë, ku do të mbajë detyrën e tij si president i republikës për 5 vitet e ardhshme.

Begaj do të pasojë në këtë detyrë Ilir Metën, i cili u zgjodh si President i republikës në vitin 2017-të.

Bajram Begaj u zgjodh president i ri i Republikës në datë 4 Qershor me 78 vota pro, 4 kundër dhe 1 abstenim.

Begaj u zgjodh President i Republikës së Shqipërisë në raundin e katër, dhe erdhi si propozim i mazhorancës në pushtet.

Aktualitet